x x logo_sp3ns

Pomoce dydaktyczne

Oddział przedszkolny - rok szkolny 2008/09

- "Ekologia"

Po sąsiedzku odwiedziliśmy kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 10, w którym dzieci zaprezentowały nam zajęcia o naszej planecie Ziemi. Jak o nią dbać i co jej zagraża. Poznaliśmy słowo "Ekologia".

- O Zielonym Kapturku

Czy znacie bajkę o Czerwonym Kapturku? - Na pewno! My poznaliśmy nową bajkę tym razem o Zielonym Kapturku. Bajkę tę przygotowały dzieci z teatrzyku szkolnego prowadzonego przez p. Renatę Łukasik. I to wcale nie Czerwony Kapturek bał się wilka ale zupełnie odwrotnie, tym razem to wilk umykał, gdzie "pieprz rośnie".

- "Eureka"

Na zaproszenie pań z biblioteki "Eureka" oddział dla dzieci. Uczestniczyliśmy w zajęciach literackich zatytułowanych "Królewna Apolejka..." Dużo też dowiedzieliśmy się o twórczości pani Marii Kruger.

- Ależ tam kolorowo!

Przez miesiąc odbywał się wiosenny kiermasz kartek i ozdób wielkanocnych. Ależ tam kolorowo!

- "Mało nas, mało nas do pieczenia chleba..."

Wybraliśmy się do piekarni "Klaczak", aby dowiedzieć się jak wyrabia się chleb, placki, babki,ciasta. Było fajnie i "pysznie", ale też wiemy co to ciężka praca.

- "Martynka w wesołym miasteczku"

Lubicie wesoły miasteczko? My bardzo, o przygodach Martynki w wesołym miasteczku czytała nam położna p. Bożena Leśniak.

- "Cała Polska czyta dzieciom"

Z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom" Gośćmi były babcie naszych koleżanek i kolegów: p. Krystyna Kuryło, p. Danuta Szczerba. Tym razem Martynka zaprowadziła nas na lekcje baletu "Martynka tańczy".

- Teatrzyk

Z zapartym tchem oglądaliśmy przedstawienie kukiełkowe - "Baśń o złotym ptaku".

- Cała sala tańczy z nami

Jak karnawał to karnawał - wspaniale bawiliśmy się na zabawie. Tańców, konkursów, wesołości i szaleństwa było co nie miara.

- Grupa 0"c"

My zaprosiliśmy na "Spotkanie z Panią Zimą, jej synami, Karnawałem i Tańcami" rodziców, babcie, dziadków i Panie wicedyrektorki: mgr Ewę Bogdańską, mgr Dorotę Orlecką- Gargulę.

- Grupa 0"b"

W tej grupie również dzieci wystąpiły dla swoich gości: Babć i Dziadków.

- Dzień Babci i Dziadka

Grupa 0"a" wraz z wychowawcą przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka.

- Wigilia klasowa

Siadając przy wspólnym stole, łamiąc się opłatkiem, składając życzenia, śpiewając wspólnie kolędy rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na narodzenie Pana.

- Szopki, szopki

Odwiedziliśmy wystawę szopek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Bardzo nam się podobały, podziwialiśmy ich misterne wykonanie.

- Cała Polska... Grupy 0"a", 0"b" i 0"c"

Zdarzył Wam się kiedyś upadek z roweru? Jeśli tak- to sięgnijcie po następną z Przygód Martynki - "Martynka spadła z roweru". My dowiedzieliśmy się o jej przygodzie dzięki Pani pielęgniarce szkolnej Marii Podsiadło, która była naszym gościem.

- Kiermasz

Ozdoby i kartki świąteczne można było kupić na kiermaszu zorganizowanym przez nauczycieli grup przedszkolnych.

- Mikołajki

Mikołajki się zbliżają, dzieci się radują, do szkoły bieżą i tak wyśpiewują: "prawdą jest, prawdą jest, że Mikołaj dobry jest". W naszych zerówkach również trwało oczekiwanie na Siwobrodego Świętego. Przyjechał z workami pełnymi prezentów.

- Wizyta w MOK

Czy znacie Pana Jana Brzechwę? My zdążyliśmy poznać jego twórczość na spektaklu zatytułowanym "Brzechwolandia", w którym występowali aktorzy sceny Teatru Wrocławskiego. Przeżyliśmy wspólną zabawę, poznaliśmy niektóre jego wiersze. Z wielką przyjemnością będziemy do nich wracać.

- Andrzejki

W ostatni dzień listopada powróżyć sobie wypada, powróżyć czymkolwiek warto butami, stopionym woskiem, by przyszłość poznać troszkę. A nasze wróżby wyglądają tak:

- "Jesień, jej synowie oraz Deszczowy Król"

27 listopada odbyło się wielkie przedstawienie pt. "Jesień, jej synowie oraz Deszczowy Król". Przygotowane przez dzieci i wychowawców grup 0 A i 0 B.

- "Martynka i czarownica"

"Martynka i czarownica" Jak się domyślacie, znów spotkaliśmy się z Martynką i czarownicą - A jaką? Możecie się dowiedzieć zaglądając do książki. Gorąco polecamy. Tym razem gościliśmy Pana Dyrektora mgr inż. Andrzeja Hasslingera oraz Panią Sekretarz Szkoły Annę Bereś.

- Zaduszki

Zaduszki - w ten dzień odwiedzamy groby bliskich. Uczciliśmy pamięć żołnierzy i powstańców chwilą ciszy oraz zapalając znicze na ich mogiłach.

- Zajęcia otwarte

Rodzice mieli okazję uczestniczyć w zajęciach otwartych grup:
- 0 A - wychowawca mgr Marta Cebula
- 0 B - wychowawca mgr Dorota Grabowska-Majoch

- "Cała Polska czyta dzieciom"

Rozpoczęliśmy nowy cykl akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Będziemy śledzić przygody uroczej dziewczynki o imieniu Martynka. Pierwszymi gośćmi były Panie wicedyrektorki: mgr E. Bogdańska i mgr D. Olecka-Gargula oraz p. Małgorzata ze sklepiku szkolnego.

- "W głąb króliczej nory, czyli przygoda Alicji w Krainie Czarów"

Zostaliśmy zaproszeni na zajęcia literackie zatytułowane "W głąb króliczej nory, czyli przygoda Alicji w Krainie Czarów", przygotowany przez zespół "Eureka" Oddział dla Dzieci. Zwiedziliśmy krainy czarów zmniejszając się i powiększając jak Alicja, spotykając zabawnego Królika. Doskonale bawiliśmy się grając z flamingami krykieta, z Królową i Królem Kier. Poznaliśmy twórczość Lewisa Cerrola, twórcy "Alicji z Krainy Czarów".

Archiwum:
2007/08
2006/07

6-ci latki w szkole - banner

Szukaj z Google

logo Google

Portale internetowe

Strony edukacyjne

Strony dla dzieci

Encyklopedie i słowniki

x x
x