x x logo_sp3ns

Organizacja pracy

Szczypta historii

Pomoce dydaktyczne

3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni"

"Leśni" - to 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska,
znana ekipa, bo najbardziej rycerska!

W naszej szkole drużyną harcerską - 3 NDH "Leśni" od sześciu lat opiekuje się sumiennie p. Renata Bednarek, a pomaga jej p. Marek Stawiarz.
Dzieci z przyjemnością przychodzą na cotygodniowe zbiórki harcerskie oraz biorą udział ( z powodzeniem) w licznych imprezach organizowanych przez Hufiec Nowosądecki. Służą również pomocą podczas uroczystości szkolnych.
"Harcerz w każdym widzi bliźniego" - takie hasło towarzyszy im na co dzień. Życzymy wytrwania!

» WIOSENNA IMPREZA NA ORIENTACJĘ

Napisał(a): R. Bednarek   |   Dodano: 04.05.2010

obrazek

24 kwietnia nasza drużyna harcerska "Leśni" brała udział w Wiosennej Imprezie na Orientację - "Nova Civitas Sandecz" - tropem sadeckich historii.

Tegoroczna edycja imprezy różniła się od poprzednich, bo oprócz orientacji musieliśmy wykazać się znajomością historycznych postaci zasłużonych dla Nowego Sącza. I tak spotkaliśmy: Michała Sędziwoja, Józefa Piłsudskiego, Bolesława Barbackiego, Irenę Styczyńską, króla Wacława II, Romana Sichrawę, Jana Długosza.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce.

» III WIOSENNE WARSZTATY Z HARCERSKĄ PIOSENKĄ

Napisał(a): R. Bednarek   |   Dodano: 13.04.2010

obrazek

20 marca w Piwnicznej odbyły się już III WIOSENNE WARSZTATY Z HARCERSKĄ PIOSENKĄ. Nauczyliśmy się wielu nowych piosenek rajdowych oraz harcerskich, świetnie bawiliśmy się wspólnie z innymi drużynami w zabawach ruchowych i pląsach.
Z okazji 100-letniej rocznicy powstania ZHP odbyła się gra terenowa, gdzie wymagana była znajomość historii harcerstwa w latach 1910 - 1939 ze szczególnym uwzględnieniem pieśni harcerskich z tamtych lat.
Zapraszamy do galerii zdjęć!

» XIX NOCNY BIEG MIKOŁAJKOWY

Napisali: R. Bednarek, M. Stawiarz   |   Dodano: 09.12.2009

obrazek

4 i 5 grudnia 2009r. nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w XIX NOCNYM BIEGU MIKOŁAJKOWYM w Kosarzyskach.

Na wszystkie pytania na punktach patrolowych odpowiedzieliśmy "śpiewająco", ale najważniejsze jest to, że pokonaliśmy całą trasę i nie przegapiliśmy żadnego punktu patrolowego. Trasa wiodła przez las i niekiedy trzeba było dobrze pomyśleć i wytężyć wzrok, aby nie zgubić się na trasie. Nawet wspinaliśmy się po szlaku za pomocą lin. Pokonaliśmy ciemny i mroczny las, a co najważniejsze - nasz własny strach.

Niestety w czasie biegu patrolowego nie znaleźliśmy św. Mikołaja (pewnie bał się ciemnego lasu?!, a my nie), ale odwiedził nas w Stanicy z aniołkiem i... diabełkiem i były... PREZENTY! To oczywiste, przecież byliśmy bardzo grzeczni!

» I MIEJSCE W VIII TURNIEJU HARCERSKIM

Napisał(a): R. Bednarek   |   Dodano: 28.11.2009

obrazek 21 listopada 2009r. nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w VIII Harcerskim i Zuchowym Turnieju Sportowym o Puchar Komendanta Hufca. Braliśmy udział w wielu konkurencjach sportowych: wyścigach rzędów z przyborami na "wesoło", rzutach do kosza, skokach, przeciąganiu liny (Oj, było trudno!), wyścigach rydwanów z udziałem naszych kochanych drużynowych.
Zabawa była wspaniała, emocje wielkie, a głowna nagroda - puchar komendanta hufca - nasza. Zajęliśmy I miejsce!
Zapraszamy do galerii zdjęć.

6-ci latki w szkole - banner

Szukaj z Google

logo Google

Portale internetowe