x x logo_sp3ns

Pomoce dydaktyczne

Oddział przedszkolny - rok szkolny 2006/07

- W Domu Gotyckim
... To Nowy Sącz ... Nowy Sącz - nasze miasto. Już dużo o nim wiemy, ale jeszcze więcej dowiedzieliśmy się będąc w Domu Gotyckim. Wśród wspaniałych eksponatów powiało do nas historią. Czy wiecie, że Nowy Sącz miał trzy ratusze? Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie sami wybierając się do muzeum.

- Dzień Dziecka
"Bo wszystkie dzieci nasze są ..." - tak śpiewała Majka Jeżowska. Dziś wszystkich dzieci święto. My świętowaliśmy ten dzień w Kopalni Soli w Bochni. Oprócz ciekawostek dotyczących kopalni i związanych z nią legend i podań świetnie bawiliśmy się na dyskotece. Było super!

- Dzień Matki
"Kto się o nas tak troszczy, najczulej patrzy na nas, kto od złych przygód strzeże? Nasza kochana mama ..." W tym uroczystym dniu dzieci przygotowały dla mam krótki montaż słowno - muzyczny oraz własnoręcznie przygotowane upominki. Było bardzo miło.
26.05.2006

- Pali się! Pali się!
Pali się! Pali się! Cóż to za okrzyki? Już nadjeżdżają, już wodę leją. Wiecie kto? No oczywiście strażacy. Odwiedziliśmy ich w Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej. Pokazano nam wszystkie sprzęty, które są potrzebne podczas gaszenia pożaru. Przypomnieliśmy sobie, czego nie należy robić, a co dzieci często robią, czyli bawić się zapałkami i nie tylko. 999 - zapamiętaj ten numer!

- Gratka w bibliotece
W tym dniu trafiła nam się gratka. Odwiedziliśmy bibliotekę, ale nie po to, aby pożyczać książki. Nigdy nie zgadniecie, chyba, że uchylę Wam rąbka tajemnicy. Podpatrywaliśmy coś! - pokaz czerpania papieru. Rzecz warta oglądania i zapamiętania do końca życia.
12.05.2006

- Spotkanie z bajką
Na spotkanie z bajką klasy zerowe zostały zaproszone do Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego. Wśród kolorowych ilustracji w krainę baśni zaprosili nas niemieccy pisarze. Był Miś, Tygrysek, Piaskowy Dziadek, Czarownica i inni.
24.04.2006

- "Nowe szaty króla"
22 marca zawitał do nas król i to jaki! Ów król chciał mieć szaty i jak na króla przystało chciał mieć odmienne jakich mało. Żeby się reszty dowiedzieć musicie zaglądnąć do "zerówki" nie płacąc 3-trzy złotówki. Dzieci Wam resztę powiedzą, bo jak to dzieci - wszystko wiedzą. Z przyjemnością oglądneliśmy przedstawienie i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz.
22.03.2006

- Jakże smaczne te bułeczki od ładniutkiej piekareczki
W dniu 8 marca 2006r. oddziały zerowe były zwiedzać piekarnię "U Klaczaka". Wśród pruszącej mąki, ciasta i piekarzy oglądaliśmy przygotowania do pieczenia chlebów, bułek, ciast.
08.03.2006

- Jakże miło i wesoło z Panią Zimą tańczyć wkoło
11 stycznia 2006r. na balu karnawałowym dzieci z oddziałów zerowych spotkały się z p. J. Ch. Andersenem i Królową Śniegu. Wśród tańców oraz konkursów miło i szybko upłynął czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku, dorównamy wszystkim kroku! Póki co pozostały nam wspomnienia.
16.01.2006

- Boże Narodzenie 2005 w "zerówce"
Dnia 22 grudnia przy wspólnym stole wigilijnym spotkały się również oddziały zerowe. Przy czytaniu Biblii, śpiewaniu kolęd, składając sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem weszliśmy w radosny, świąteczny nastrój zwiastujący NARODZENIE PANA. Zdjęcia z uroczystości obejrzeć można tutaj.
04.01.2006

6-ci latki w szkole - banner

Szukaj z Google

logo Google