dekoracja strony dekoracja strony dekoracja strony
WITAJ  NA  STRONIE  SZKOLNEGO  KLUBU  SPORTOWEGO

Zawody Integracyjne

>> Olimpiada romsko-polska

Dodano: 2009.10.26

odsyłacz

Dnia 21.10.2009r. w Szkole Podstawowej Nr 9 w Nowym Sączu zorganizowano kolejną, Integracyjną Olimpiadę Romsko-Polską. W olimpiadzie tej wzięły udział reprezentacje romsko-polskie dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 9 w Nowym Sączu. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 24 dzieci polskich i romskich z klas 3-6. Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa młodsza
- Chramęga Radosław 5d
- Leśniak Mateusz 6b
- Nowak Bogdan 6b

Reprezentacje obu szkół wzięły udział w różnorakich wyścigach rzędów o charakterze bieżnym, skocznym, i rzutnym. Wszystkie dzieci rywalizowały ze sobą zgodnie z zasadami fair play, a każdy wyścig "podgrzewał" atmosferę. Poziom sprawności obu drużyn był tak wyrównany, że konieczna była dogrywka. W ostatniej konkurencji strzałów na bramkę, nasi reprezentanci strzelili o 2 bramki więcej, co przyczyniło się do zwycięstwa naszej drużyny. Po dotkliwej porażce w zeszłym roku, tym razem wygraliśmy!!!

Na zakończenie zawodów każda reprezentacja otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom a każde dziecko biorące udział, pamiątkowy medal. Nasi uczniowie wrócili z zawodów z uśmiechami na twarzach. Był to dla nich wesoły poranek przeżyty "na sportowo". Oprócz medali przywieźli ze sobą moc wrażeń a niektórzy, nowe znajomości. Ponieważ Olimpiada Romsko-Polska jest imprezą o charakterze cyklicznym, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zostaniemy zaproszeni.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w olimpiadzie serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Renata Benarek, Joanna Kotlicka

Webmasterzy: Mateusz Pach, Michł Brotoń