Pływackie nadzieje na przyszłość...:)

14 kwietnia na pływalni w Limanowej odbyły się Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu indywidualnym i drużynowym.

Nasze miasto reprezentowali uczniowie i uczennice z następujących szkół: SP3, SP7, SP21, SP15, KSP. Reprezentanci zostali wyłonieni podczas miejskich zawodów pływackich przeprowadzonych w styczniu tego roku.

Z naszej szkoły do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się:

- Julia Brońska 5a - styl motylkowy, (rocznik 2005) - 1 miejsce na zawodach miejskich,

- Dominika Brzeska 5b - styl grzbietowy - 1 miejsce na zawodach miejskich,

- Zofia Wituszyńska 5b - styl grzbietowy - 3 miejsce na zawodach miejskich,

- Aleksandra Kaleta 5b - styl grzbietowy - 4 miejsce na zawodach miejskich,

- Michał Jagielski 4a - styl grzbietowy - 3 miejsce na zawodach miejskich.

W zawodach wzięło udział ponad 350 dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego: Kraków, Chrzanów, Gorlice, Myślenice, Wieliczka, Skawina, Bochnia, Sucha Beskidzka, Olkusz, Brzesko, Niepołomice, Limanowa, Nowy Sącz. Z naszej szkoły pojechało tylko czworo uczniów.

Pierwsi pływali chłopcy. O zajętym miejscu decydował zdobyty czas, nie rozgrywano serii finałowej. W każdym stylu startowało około 43 zawodników. Nasz najmłodszy uczestnik Michał Jagielski z klasy IVa, uplasował się w połowie stawki, zajął 26. miejsce na 45 startujących,  ustanawiając swój nowy rekord życiowy!!!

Nasza najmłodsza uczestniczka Julia Brońska z klasy Va ( rocznik klasy 4), zajęła 10. miejsce na 22 uczestniczki. Należy dodać, że na tych zawodach nie ma podziału na kategorie wiekowe. Uczniowie klas IV rywalizują z uczniami z klas V i VI. Ola i Zosia popłynęły bardzo dobrze, uzyskując rekord życiowy i zdobywając cenne punkty dla szkoły.

Mimo ogromnej liczby startujących zawody przeprowadzono bardzo sprawnie. Wyniki naszych młodych reprezentantów dają nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zapiszą się Oni złotymi zgłoskami w Kronice Sportowej naszej szkoły.  Serdecznie Wam dziękujemy za udział w zawodach i cieszymy się z Waszych sukcesów!!! Tylko Wy i Wasi najbliżsi wiedzą, jaką ciężką pracą okupiliście taki rezultat! Trzymamy za Was kciuki i liczymy na Was w przyszłym roku :)