"Bezpieczne Ferie" na boisku :)

W dniach 19 i 20 stycznia 2016r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach mini siatkówki rozgrywanych w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza.  Celem tych zawodów jak co roku, było zagospodarowanie wolnego czasu uczniom w czasie ferii oraz propagowanie siatkówki wśród dzieci i młodzieży.

W pierwszym dniu rywalizowały ze sobą zespoły dziewcząt i chłopców z klas 6 i młodszych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta „czwórki”:

Zespół 1- Oliwia Wolak 6a + Julia Kowalczyk 6c  + Julia Matras 6c +  Zuzanna Żelasko 6c

Zespół 2- Kinga Skoczeń 6a + Agnieszka Kula 6c + Łucja Wójs 6c + Natalia Haslik 5a

Chłopcy „czwórki”:

Zespół 1- Adam Siwek 6c + Karol Michalik 6c + Aleksander  Pacyna 5a + Szymon Białoń 4c.

W zawodach wzięło udział 77 uczestników, w tym 13 zespołów dziewcząt i 6 zespołów chłopców reprezentujących następujące kluby i szkoły: KS „Dunajec” Nowy Sącz, KS „Sandecja” Nowy Sącz, KS Limanowa, UKS „Dwójka” Krynica i  SP Wojnarowa. Zespoły rozlosowano do kilku grup, w których walczono o zwycięstwo i awans do ścisłego finału. Mimo zaciętej walki, niestety żaden z naszych zespołów nie uzyskał awansu.  Zwycięzcą wśród chłopców została drużyna KS „Dunajec”, a wśród dziewcząt KS Krynica.

W drugim dniu zawodów rywalizowały zespoły z klas 4 i 5 oraz młodszych. W zawodach wzięło udział 39 zespołów, czyli 125 młodych siatkarzy i siatkarek. Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta kl.4: „dwójki": Zespół1: Aleksandra Baczyńska 4a + Ewa Baran 5b+ Natalia Siwek 4a-rez.

Chłopcy kl.3, 4 „dwójki”:

Zespół 1: Dawid Bujok 4a + Paweł Zdunkiewicz 4a,

Zespół 2: Michał Jagielski 4a + Jakub Pietruch 4b,

Zespół 3: Dawid Babiarz 4c + Szymon Białoń 4c,

Zespół 4: Michał Hila 3c + Arkadiusz Nowak 3c+ Grzegorz Gurgul 4c- rez.

Chłopcy kl.5 „trójki”:

Zespół 1: Bartosz Cempa 5b + Michał Michalik 5b + Artur Kosmydel 5b,

Zespół 2: Sergiusz Ajdukiewicz 5b + Dariusz Bajerski 5b + Piotr Fryczewski 5b.

Oprócz naszej reprezentacji w zawodach udział wzięli zawodnicy: KS „Dunajec” Nowy Sącz, KS „Gryf” Brzesko, SP8 Nowy Sącz, SP Wojnarowa, zawodniczki z KS „Sandecja” Nowy Sącz, KS Limanowa i SP Wojnarowa.

Zawody należały do tych bardzo trudnych. Zarówno w pierwszym jak i w drugim dniu zawodów, nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z siatkarskich klubów sportowych.  Z niektórymi zespołami walka była bardzo ciężka, ale były i takie zespoły, z którymi nasi reprezentanci osiągali wynik na przewagi. Najdalej w turnieju zaszła drużyna Michał Jagielski 4a i Jakub Pietruch 4b, zdobywając 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Grali bez kompleksów, nawiązując z rywalami równorzędną walkę.  Jak się okazało, był to klucz do ich sukcesu. Serdecznie gratulujemy!!! Pozostałe nasze zespoły wprawdzie nie stanęły na podium, ale grając z najlepszymi w rejonie zdobyli doświadczenie, którego nie sposób nie docenić.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za to, że Wam się chciało:) Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości, zdobyte w czasie tego turnieju doświadczenie i umiejętności przełożą się na medale:)

Tego i Wam, i sobie życzę:

Prowadząca SKS- sekcję siatkówki Joanna Kotlicka