Noworoczne pływanie po medale!!!

Dnia 13 stycznia, na sądeckiej pływalni, odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Wszyscy uczestnicy zawodów płynęli na dystansie 50m, wybranym przez siebie stylem. Nie było podziału na kategorie wiekowe co oznacza, że w jednym stylu płynęli  uczniowie z klas 4, 5 i 6. Wygrywali najlepsi, co nie oznacza, że najstarsi :-)))

Nasza szkoła również wystawiła swoją reprezentację w składzie:

- Julia Brońska 5a - styl motylkowy,

- Julia Matras 6c - styl motylkowy,

Paulina Boczarska 5c- styl grzbietowy,

- Dominika Brzeska 5b - styl grzbietowy,

- Aleksandra Kaleta 5b - styl grzbietowy,

- Zofia Wituszyńska 5b - styl grzbietowy,

- Michał Jagielski 4a - styl grzbietowy,

- Aleksander Pacyna 5c - styl dowolny,

- Jan Piprek 5b - styl dowolny,

- Igor Grabowski 5b - styl klasyczny,

- Mikołaj Piszczek 5b - styl klasyczny.

Zawody okazały się dla naszych reprezentantów bardzo udane. Z 11 uczestników aż 4 zdobyło medale, a 5 zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich:

- Julia Brońska 5a - 1 miejsce w stylu motylkowym,

- Dominika Brzeska 5b - 1 miejsce w stylu grzbietowym,

- Zofia Wituszyńska 5b - 3 miejscestylu grzbietowym,

- Aleksandra Kaleta 5b - 4 miejsce w stylu grzbietowym,

- Michał Jagielski 4a - 3 miejsce w stylu grzbietowym, (nasz najmłodszy  reprezentant!!!),

Paulina Boczarska 5c- 5 miejsce w stylu grzbietowym,

- Mikołaj Piszczek 5b - 5 miejsce w stylu klasycznym,

- Igor Grabowski 5b - 6 miejsce w stylu klasycznym.

Pozostali nasi reprezentanci tym razem nie mieli tyle szczęścia, ale głęboko wierzymy, że na innych zawodach jeszcze pokażą na co ich stać:-)

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy z całego serducha, za godne reprezentowanie naszej szkoły, a medalistom gratulujemy sukcesu!!! Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak długą drogę przebyliście (a raczej przepłynęliście:)  w swoim młodym życiu, aby zdobyć takie laury. Dziękujemy za Waszą wytrwałość, samozaparcie i upór w dążeniu do celu.  Jesteśmy z Was dumni i już dziś trzymamy kciuki za kolejne Wasze sukcesy!!!