Olimpiada Romsko-Polska

22 października 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Nowym Sączu zorganizowano kolejną Integracyjną Olimpiadę Romsko-Polską, w której wzięło udział 24 dzieci polskich i romskich z klas I - VI ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 3.

Reprezentacje obu szkół uczestniczyły w różnorakich wyścigach rzędów o charakterze bieżnym, skocznym i rzutnym. Wszystkie dzieci rywalizowały ze sobą zgodnie z zasadami fair play, a każdy wyścig „podgrzewał” atmosferę.

Naszą szkołę reprezentowały:

• grupa młodsza:
  • chłopcy: Siwak Alan 1a, Ciureja Sylwester 3b, Ciureja Krzysztof 4b, Cholewiński Adrian 3a, Siwek Andrzej 3a, Gwiżdż Filip 3b
  • dziewczęta: Wójcik Estera 4a, Ziółkowska Natalia 4a, Maik Karolina 4c, Mliczek Dominika 3a, Molek Aleksandra 3b, Piekarska Julia 3b
  • grupa starsza:
  • dziewczęta: Oleksy Paulina 4b, Ciureja Dajana 5c, Bil Aurelia 6b, Kosal Kinga 5a, Choma Kinga 6a, Policht Beata 6c
  • chłopcy: Sikorski Kamil 5a, Wójcik Konrad 5b, Ziółkowski Paweł 5c, Zięba Mateusz 5a, Watrak Jakub 5a, Sarota Robert 6b

Poziom sprawności obu drużyn był tak wyrównany, że konieczna była dogrywka. W ostatniej konkurencji  strzałów na bramkę, nasi rywale strzelili o 2 bramki więcej, co przechyliło szalę zwycięstwa ich drużyny.

Na zakończenie zawodów reprezentacje otrzymały pamiątkowy puchar i dyplom, a dzieci biorące udział - pamiątkowy medal.  Mimo przegranej, nasi uczniowie wrócili z zawodów z uśmiechami na twarzach. Był to dla nich wesoły poranek przeżyty „na sportowo”. Oprócz medali przywieźli ze sobą moc wrażeń, a niektórzy, nowe znajomości.  Ponieważ Olimpiada Romsko-Polska jest imprezą o charakterze cyklicznym, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również zostaniemy zaproszeni. :)

Wszystkim dzieciom biorącym udział w olimpiadzie serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opiekunowie:
Danuta Szczerba, Joanna Kotlicka, Grzegorz Klepacz