Mistrzostwa Młodych Siatkarzy

W dniach 2 i 3 czerwca 2015r. w naszych salach gimnastycznych odbyły się, jak co roku, Szkolne Mistrzostwa w Mini Siatkówce Dziewcząt i Chłopców z kl.4 i młodszych. Zawody te były równocześnie eliminacjami do zawodów międzyszkolnych. Wzięło w nich udział 8 par chłopców (1dzień) i 5 par dziewcząt (2 dzień zawodów). W zawodach głównie uczestniczyły dzieci, które przez cały rok uczęszczały na  zajęcia SKS, ale nie tylko.

Ze względu na dużą ilość drużyn chłopcy zostali rozlosowani do dwóch grup, w których grali systemem "każdy z każdym". Do ścisłego finału weszły po 2 drużyny z każdej grupy z zaliczeniem meczu grupowego. W finale wszystkie drużyny zagrały ze sobą. Poziom zespołów grających o medale był bardzo wyrównany, a punkty zdobyte w rywalizacji wyłoniły następujących zwycięzców:

1miejsce Michał Jagielski 3a+ Jakub Pietruch3b,

2miejsce Bartosz Cempa 4b + Artur Kosmydel 4b,

3miejsce Piotr Fryczewski 4a + Jakub Karnafał 4a,

4miejsce Białoń Szymon 3c + Sergiusz Ajdukiewicz 4a.

W drugim dniu zawodów rywalizowały dziewczęta. Do zawodów zgłosiło się 5 par. Zawodniczki rywalizowały w 1 grupie, systemem "każdy z każdym". Ilość punktów zdobytych w poszczególnych meczach zadecydowała o zwycięstwie:

1miejsce Aleksandra Kaleta  4b + Zofia Wituszyńska 4b,

2miejsce Aleksandra Baczyńska 3a + Anna Hruby 3b,

3miejsce Zofia Hasslinger 4b + Kamila Nowak 4b,

4miejsce Wiktoria Mróz 4b + Zuzanna Kubas 4a.

Sędzią głównym zawodów była prowadząca zajęcia SKS- p. siatkowej -Joanna Kotlicka, a na boiskach sędziowali: Paulina Stafińska 6b, Oliwia Wolak 5a oraz w drugim dniu zawodów również Hubert Pach 6a. Serdecznie im dziękujemy:-)

Zwycięskie drużyny od 1-3 miejsca otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Drużyny z miejsc 1- 4 będą reprezentowały naszą szkołę na zawodach międzyszkolnych zaplanowanych na dzień 9 czerwca.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za udział i sportową rywalizację zgodnie z zasadami fair play, a  zwycięzcom gratuluję pierwszego siatkarskiego sukcesu. Mam nadzieję, że otworzy Wam furtkę do kolejnych zwycięstw:-)))