Dziewczęta "na szóstkę"!!!

Dnia 26.05.2015r. na stadionie LA w Nawojowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Czwórboju LA Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Nowy Sącz reprezentowali chłopcy z SP20 i  SP21 oraz  dziewczęta z  SP21 i nasze zawodniczki:

Amelia Koral 6a, Nicole Jagiełka 6b, Paulina Stafińska 6b, Julia Matras 5c, Zuzanna Żelasko 5c i najmłodsza w tym gronie Dominika Brzeska 4b.

Przypomnieć należy, że aby wystartować w tych zawodach, nasze zawodniczki musiały w pierwszej kolejności przejść etap miejski. Zawody rejonowe odbyły się na pięknym, wyremontowanym stadionie. Niestety, pogoda w tym dniu była bardzo niesprzyjająca. Zawody można by przemianować na zawody "pod wiszącą chmurką". Na głowy uczestników non stop kropił, padał a momentami nawet lał nieubłaganie deszcz. Mimo to  uczestnicy zawodów wzięli udział we wszystkich zaplanowanych konkurencjach.

A były to:
- bieg na 60m- (dz.,chł.),
- skok w dal -( dz., chł.),
- rzut piłeczką palantową -(dz., chł.),
- bieg na 600m- dz., 1000m - chł.

Mimo bardzo trudnych warunków, gro spośród uczestników poprawiło swoje rekordy życiowe. Najwięcej wysiłku kosztował wszystkich ostatni bieg. Zawodniczki i zawodnicy padali na mecie ze zmęczenia udowadniając, że dali z siebie wszystko. Wszak stawką był awans do zawodów wojewódzkich. Nasze dziewczęta również nie szczędziły sił. Ostatecznie zakończyły rywalizację na szóstym miejscu, ale mimo bardzo trudnych warunków znacznie poprawiły swój rezultat punktowy, który uzyskały na zawodach miejskich. Bardzo im dziękujemy za to, że mimo tak trudnych warunków zdecydowały się na udział w zawodach.  Swoją postawą, po raz kolejny udowodniły, że są filarem sportu w naszej szkole! Bez dwóch zdań zasługują na miano "dziewczyn na szóstkę"!!!
Zawody zwyciężyły dziewczęta z  SP w Tymbarku, na 2 miejscu uplasowała się ZSO w Słopnicach i to te reprezentacje wezmą udział w zawodach wojewódzkich. Serdecznie gratulujemy!!!