Pływanie na medal!!!

W dniu dzisiejszym, tj. 28 stycznia 2015r., na sądeckiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza  Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym. Wszyscy zawodnicy obecni na zawodach płynęli na dystansie 50m, bez podziału na kategorie wiekowe.

W zawodach wzięli udział reprezentanci większości sądeckich szkół. Naszą szkołę reprezentowali:

• Nicole Jagiełka, 6a - styl dowolny,
  • Urszula Chlipała, 5c - styl dowolny,
  • Julia Matras, 5c - styl motylkowy,
  • Julia Brońska, 4a - styl dowolny,
  • Dominika Brzeska, 4b - styl grzbietowy,
  • Aleksander Pacyna, 4a - styl dowolny,
  • Michał Jagielski, 3a - styl grzbietowy.

Do ścisłego finału, w wybranym przez siebie stylu, z naszej "siódemki" zakwalifikowało się aż 5 osób: Nicole Jagiełka,  Julia Matras, Julia Brońska, Dominika Brzeska i Michał Jagielski. Na podium stanęły:

1. Nicole Jagiełka - 2 miejsce w stylu dowolnym,

2. Julia Brońska - 3 miejsce w stylu dowolnym,

3. Dominika Brzeska - 2 miejsce w stylu grzbietowym,

4. Julia Matras - 4 miejsce w stylu motylkowym.

Wyżej wymienione dziewczęta zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich w Oświęcimiu.

Nasz najmłodszy reprezentant Michał Jagielski zajął 5. miejsce, płynąc na grzbiecie. Dodać należy, że rywalizował z uczniami klas I - VI, podobnie jak pozostali uczestnicy zawodów.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy sukcesu i obiecujemy trzymać za Was kciuki na zawodach wojewódzkich!!!