XII Turniej o Puchar Dyrektora SP3

Dnia 09.04.2014r., na hali przy ulicy Na Rurach, rozegrano XII edycję turnieju mini siatkówki "O Puchar Dyrektora SP3". Zaproszenie na imprezę przyjęły następujące szkoły: SP2, SP7, SP8, SP9, SP11, SP20 i KSP. Nasza szkoła wystąpiła w podwójnej roli; gospodarza i uczestnika zawodów.  Każdą szkołę reprezentowały dwa pięcioosobowe zespoły dziewcząt i chłopców, łącznie 80 uczestników.  Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Sandra Ptak 6A, Dominika Mliczek 6A, Alicja Haslik 6A, Amelia Koral 5B i Karolina Bielic 5B.

Chłopcy: Krzysztof Ciureja 6B, Andrzej Siwek 6A, Mateusz Gajewski 6B, Patryk Romańczyk 5A i Hubert Pach 5B.

Turniej otworzył dyrektor szkoły mgr inż. Andrzej Hasslinger, życząc wszystkim udanej zabawy i równych szans na zwycięstwo. Wszystkich uczestników turnieju rozlosowano do grup. W grupie A dziewcząt znalazły się reprezentantki SP8, SP11, SP20 i KSP. W grupie B zagrały dziewczęta z SP2, SP3, SP7 i z SP9.  Nasze dziewczęta wygrały mecze z SP2 i z SP9, niestety nie udało im się pokonać aktualnych mistrzyń Nowego Sącza, dziewcząt z  SP7. Wychodząc z grupy na miejscu II, trafiły do Finału B i walczyły o miejsce III. Mecz z SP8 zakończył się naszą wygraną i ostatecznie dziewczęta zajęły 3 miejsce w turnieju!!!

W grupie A chłopców spotkali się reprezentanci z następujących szkół: SP3, SP7, SP9 i KSP. W grupie B walczyli chłopcy ze szkół: SP2, SP8, SP11 i z SP20. Nasi chłopcy wygrali z SP9 ale niestety nie udało im się wygrać z KSP i z SP7. Wychodząc z grupy na 3 miejscu trafili w finale C na SP2 i po wyczerpującym i pełnym zwrotów akcji meczu ulegli 0:2. Ostatecznie zajęli 6 miejsce w turnieju.

Klasyfikacja dziewcząt: SP7, SP11, SP3, SP8, SP2, SP20, KSP SP9.
Klasyfikacja chłopców: SP8, SP7, KSP, SP20, SP2, SP3, SP9, SP11.
Łączna klasyfikacja szkół - (wyniki dziewcząt+ wyniki chłopców):

• 1 miejcse: SP7,
  • 2 miejsce: SP8,
  • 3 miejsce: SP3,
  • 4 miejsce ex aequo: SP2, SP11, SP20, KSP,
  • 5 miejsce: SP9.

Zwycięzcy całego turnieju czyli reprezentanci SP7 otrzymali puchar, każda drużyna dyplom, a medalowe miejsca zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców nagrodzono pamiątkowymi medalami.   Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie a najlepszym gratulujemy zwycięstwa.

Słowa podziękowania należą się naszym  reprezentantom, którzy dzielnie walczyli w całym turnieju, obijając łokcie i kolana. Każdy mecz traktowali niezwykle serio, "wydzierając" punkty swoim przeciwnikom. Bardzo Wam  za to dziękujemy.

Dziękujemy też sędziemu głównemu zawodów, panu Andrzejowi Bączkowi, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz gimnazjalistom z Gimnazjum nr9, którzy sprawnie i z wielkim znawstwem tematu sędziowali każdy mecz. Jako ciekawostkę podam, że rozegrano 32 mecze!!!

Na szczególne podziękowanie zasługują nasi wieloletni sponsorzy, Państwo Elżbieta i Leszek Margrafowie. To dzięki ich hojności nasz turniej od lat jest nazywany "Drożdżówkowym". Ogromnie dziękujemy.

Kolejny już XII turniej przeszedł dziś do historii mini siatkówki Nowego Sącza. I choć apetyt był większy, osobiście uważam, że należy się cieszyć z faktu, że nasza szkoła wciąż jest w czołówce "siatkarskich podstawówek". :-)))