Dziewczyny mają brąz!!!

Dnia 26.03.2014r., na sądeckiej hali sportowej przy ulicy Na  Rurach, odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Mini Siatkówce Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 11 reprezentacji sądeckich szkół, czyli 112 dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały: I "Czwórka": Sandra Ptak 6A, Amelia Koral 5A, Alicja Haslik 6A, Aleksandra Hełmecka 6A; II "Czwórka": Dominika Mliczek 6A, Karolina Bielic 5A, Nicole Jagiełka 5B Paulina Stafińska 5B.

Drużyny podzielono na 3 grupy, 2 grupy po 4 zespoły i 1 grupa  z 3 zespołami. W naszej grupie znalazły się również reprezentantki SP2, SP20 i SP21. Grano systemem „każdy z każdym”, do 2 wygranych setów, każdy set do 25-ciu. Nasze dziewczęta wygrały z SP20 - 2:0, a z SP21 i z  SP2 po 2:1. Z wygranymi wszystkimi meczami w grupie, awansowały do finału A. Do finału, oprócz naszych zawodniczek, trafiły też zawodniczki ze szkół: SP2, SP8, SP7 i z SP18. W finale nasze dziewczęta wygrały z SP2 i z SP8 po 2:1, ale  niestety przegrały z SP18 i z SP7 1:2.  Ostatecznie wywalczyły  3 miejsce w turnieju.

To był bardzo męczący turniej. Trwał aż 5 i pół godziny. Na 6 meczy rozegranych przez nasze zawodniczki aż 5 zakończyło się tie-breakiem.  Na uznanie zasługują wszystkie nasze dziewczęta, ale szczególnie pragnę wyróżnić zawodniczki, które najwięcej punktowały, tj.: Sandrę Ptak, Amelię Koral, Karolinę Bielic i Dominikę Mliczek.
Uczestniczki otrzymały pamiątkowe medale, szkoła dyplom, a zwycięska drużyna statuetkę.
Serdecznie gratuluję naszym reprezentantkom sukcesu i dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz sportową postawę. Niech Wasz wynik będzie zachętą i motywacją dla młodszych siatkarek z naszej szkoły.

Opiekun SKS-sekcji piłki siatkowej:
Joanna Kotlicka