Srebro dla "Trójki"

Dnia 18.03.2014r. na sądeckiej hali sportowej przy ulicy Nadbrzeżnej odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Mini Siatkówce Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 12 reprezentacji sądeckich szkół, czyli 120 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

I "Czwórka": Krzysztof Ciureja 6B, Andrzej Siwek 6A, Hubert Pach 5A, Patryk Romańczyk 5B,

II "Czwórka": Kacper Kubas 6B, Krzysztof Furtak 6B, Szymon Rolka 6B, Sylwester Ciureja 5B i Kacper Najduch 6B.
Drużyny podzielono na 3 grupy po 4 zespoły w każdej. W naszej grupie, oprócz nas, znaleźli się reprezentanci SP2, SP15 i SP20. Grano do 2 setów przewagi, każdy set do 15-tu. Nasi chłopcy wygrali 2:0 z SP20, 2:0 z SP15, ale przegrali z SP2 1:2. Mimo przegranego 1 meczu wyszli z grupy na 1. miejscu i dostali się do finału A, gdzie trafiły również reprezentacje SP7 i SP8. W finale przegraliśmy z SP8 0:2, natomiast wygraliśmy z SP7 2:1 i zajęliśmy 2. miejsce w turnieju. Cały turniej zasłużenie zwyciężyła reprezentacja SP8.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe medale, szkoła dyplom, a zwycięska drużyna statuetkę.

Serdecznie gratuluję naszym reprezentantom sukcesu i dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz sportową postawę. Niech Wasz wynik będzie zachętą i motywacją dla młodszych siatkarzy naszej szkoły.

Opiekun SKS-sekcji piłki siatkowej:

Joanna Kotlicka