"Sądeckie pływanie"

Dnia 20 lutego 2014r., na sądeckim basenie odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym. Organizatorem imprezy był sądecki ZPO-W, a sędzią głównym pani Agnieszka Brzeska. Zawody te jak co roku cieszą się ogromną popularnością. Startuje w nich około 200 dzieci z sądeckich szkół. I tak było i w tym roku.
Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta: Ewelina Boczarska 1C, Paulina Boczarska 3C, Dominika Brzeska 3B, Zofia Wituszyńska 3B, Wiktoria Grabowska 4A, Aleksandra Hajduga 4C, Nicole Jagiełka 5A i Justyna Zdunkiewicz 5A.
Chłopcy: Michał Jagielski 2A, Piotr Gaweł 4B, Adam Pazdyk 4B, Karol Michalik 4C, Jakub Wolak 6A i Mateusz Gajewski 6B.

Wszyscy zawodnicy płynęli wybranym przez siebie stylem. Nie było podziału na kategorie wiekowe. Z naszej reprezentacji do finału zakwalifikowali się:

1. Nicole Jagiełka - kraul,
2. Julia Matras - motylek,
3. Dominika Brzeska - grzbiet,
4. Justyna Zdunkiewicz - klasyk,
5. Michał Jagielski - grzbiet.

W finale płynęło po 6 osób. Nasi finaliści zajęli następujące miejsca:

1. Nicole Jagiełka - kraul-2 miejsce
2. Julia Matras - motylek - 2 miejsce
3. Dominika Brzeska - grzbiet - 2 miejsce
4. Justyna Zdunkiewicz - klasyk - 4 miejsce
5. Michał Jagielski - grzbiet - 6 miejsce.

Awans na zawody wojewódzkie uzyskały: Nicole Jagiełka, Julia Matras, Dominika Brzeska i Justyna Zdunkiewicz.
Sztafeta dziewcząt zajęła 5 miejsce.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły, a naszym finalistom gratulujemy sukcesu.

Szczególne podziękowania należą się naszym najmłodszym zawodnikom: Ewelince Boczarskiej 1C i Michałowi Jagielskiemu 2B. Michał w finale płynął z chłopcami 3 a nawet 4 lata starszymi.Wielkie brawa!!!