Trudny start siatkarzy

23.09.2013r., w pierwszy dzień jesieni, w ramach XIX Ligi Mini Siatkówki, na sądeckiej hali przy ulicy Nadbrzeżnej,  rozegrano pierwszy w tym roku szkolnym turniej dziewcząt i chłopców z klas 6 i młodszych. Wzięły w nim udział drużyny z następujących szkół: Nowy Sącz: SP3, SP7, SP8, SP11, SP1 Piwniczna, SP1 Stary Sącz i SP1 Krynica. Turniej rozgrywano "czwórkami". W turnieju wzięło udział 11"czwórek " dziewcząt i 10 "czwórek" chłopców. Dziewczęta podzielono na 3 grupy, chłopcy grali w dwóch. Grano systemem "każdy z każdym", 1 seta do 15 punktów, z dwupunktową przewagą. Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

Zespół 1: Sandra Ptak 6A, Wiktoria Borgosz 6A, Alicja Haslik 6A, Wiktoria Salamon 4B,

Zespół 2: Dominika Mliczek 6A, Aleksandra Hełmecka 6A, Karolina Bielic 5A, Paulina  Stafin 5B.

Chłopcy:

Zespół 1: Krzysztof Ciureja 6B, Andrzej Siwek 6A, Mateusz Gajewski 6B, Sylwester Ciureja 5B,

Zespół 2: Filip Gwiżdż 6B, Kacper Kubas 6B, Szymon Rolka 6B, Jarosław Kołdun 6B

Zespół 3: Hubert Pach 5A, Patryk Romańczyk 5B, Kacper Horowski 5B, Kacper Najduch 6B.

Jak sugeruje tytuł, nasze zawodniczki i zawodnicy słabo wystartowali w tym roku. Zespół 1 dziewcząt zajął najwyższe - 3 miejsce w grupie, ich koleżanki z Zespołu 2 - 4 miejsce w grupie. Zespół 1 chłopców zajął 4 miejsce w grupie, pozostałe zespoły zajęły 5 miejsce w swoich grupach.
Odnotowaliśmy bardzo słaby początek, ale jak mówi polskie porzekadło: "teraz mamy się od czego odbić" :-))) Myślę, że w następnym turnieju starczy nam ambicji żeby powalczyć o wyższe pozycje. Czego sobie i Wam moi siatkarze z całego serducha życzę, a póki co zachęcam do systematycznego udziału w zajęciach SKS-u w każdy poniedziałek.

Na otarcie łez dodam, że w  zeszłorocznej XVIII Lidze Mini Siatkówki, nasze dziewczęta zajęły wysoką 4 lokatę na 15 szkół biorących udział w rozgrywkach, a nasi chłopcy 5 miejsce na 17 szkół z całego powiatu. Jest to sukces wszystkich zawodniczek i zawodników z klas 4-6 reprezentujących naszą szkołę w zeszłym roku. SERDECZNIE GRATULUJĘ!!!