XI Turniej "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu"

Dnia 27 marca 2013 r., na hali przy ulicy Na Rurach, rozegrano XI Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Sądeckich Szkół "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Sączu". Nasza szkoła wystąpiła w roli gospodarza. Zaproszenie przyjęły następujące sądeckie szkoły: SP nr 2, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 11, SP nr 18, SP nr 20 i KSP. W zawodach wzięło udział 9 reprezentacji dziewcząt i tyle samo reprezentacji chłopców. Zespoły podzielono na 3 grupy, po 3 zespoły w każdej z nich. Ponieważ turniej dotyczył klas 6 i młodszych, grano "czwórkami".  W grupach grano systemem "każdy z każdym", 1 seta do 25 punktów, z dwupunktowa przewagą.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:
Karolina Maik 6c, Natalia Ziółkowska 6a, Katarzyna Baczyńska 6c, Sandra Ptak 5a i Amelia Koral 4a.

Chłopcy:

Paweł Baran 6c, Piotr Waśkowski 6c, Patryk Król 6c, Krzysztof Ciureja 5b, Kamil Twaróg 6c, Andrzej Siwek 5a.

Nasze dziewczęta trafiły do grupy B, i tam rozegrały dwa mecze: zwycięski z reprezentantkami SP nr 18 i przegrany z SP nr 20. Wyszły z grupy na 2 miejscu i trafiły do finału B. Tam wygrały z SP nr 6 i niestety przegrały z SP nr 2. Ostatecznie zajęły V miejsce w turnieju. Nasi chłopcy nie mieli tyle szczęścia. Najpierw trafili do grupy B, gdzie niestety mimo waleczności ulegli drużynom z SP nr 2 i KSP. Wyszli na 3 miejscu z grupy i trafili do finału C. Tam rozegrali 2 mecze z: KSP-2 zespół i z drużyną SP nr 18. Oba wygrali i ostatecznie zajęli VII miejsce w turnieju.

Ostateczne wyniki zawodów:

7. SP nr 3

8. KSP-2

9. SP nr 18

Klasyfikacja łączna (dziewcząt i chłopców):

1. SP nr 20

2. SP nr 2

3. SP nr 7

4. SP nr 6

5. SP nr 8

6. SP nr 3

7. SP nr 9

8. KSP

9. SP nr 18

10. SP nr 11

Najlepsze drużyny w obu kategoriach otrzymały okolicznościowe medale, zwycięskie szkoły puchary, a każda biorąca w turnieju udział szkoła pamiątkowy dyplom. Nagrody wręczał osobiście dyrektor naszej szkoły mgr inż. Andrzej Hasslinger.

Turniej przebiegł sprawnie, w sportowej atmosferze pod okiem sędziego głównego mgr Andrzeja Potońca i jego młodszych pomocników, zawodników Dunajca i Sandecji: Aleksandry Majowskiej, Tomasza Dylowicza, Bartosza Ciuły, Wojciecha Góry, Arkadiusza Chmielowskiego i Kamila Sobczyka. Bardzo dziękujemy:-)

Na szczególne podziękowanie ze strony organizatorów zasługują Państwo Elżbieta i Leszek Margrafowie, którzy jak co roku fundują wszystkim uczestnikom turnieju słodki drożdżówkowy poczęstunek. Serdecznie dziękujemy. :-) Smakowało wyśmienicie!!!

Wszystkim uczestnikom naszego turnieju serdecznie dziękujemy za przybycie, sportową rywalizację zgodnie z zasadą "fair play" i zapraszamy za rok:-)))