"Trójka" wreszcie gospodarzem !!!

Dnia 18.09.2012r. po raz pierwszy w nowej hali zainaugurowano sezon  XVIII Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięli udział uczniowie i uczennice klas 6 z następujących szkół: SP1 Krynica, SP1 Grybów, SP1 Stary Sącz oraz przedstawiciele sądeckich szkół: SP7, SP8, SP20 i SP3 - pierwszy raz w roli gospodarzy.

W kategorii chłopców rywalizowało 10 "czwórek", rozstawionych w dwóch grupach. Naszą szkołę reprezentowali:

Zespół 1: Kamil Twaróg 6c, Paweł Baran 6c, Bartłomiej Mlyczyński 6c, Andrzej Siwek 5a,

Zespół 2: Patryk Król 6c, Piotr Waśkowski 6a, Rafał Łukasik 6b, Krzysztof Ciureja 5a.

Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym", po jednym secie do 15 punktów, z dwupunktową przewagą. Po rozegraniu 4 meczy w grupie, oba nasze zespoły uplasowały się na trzecich miejscach, co oznacza, że w drugiej turze rozgrywek będą mieli szanse walczyć o miejsca 5-6.

Do zawodów dziewcząt zgłosiło się 12 "czwórek". Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły w składzie:

Zespół 1: Katarzyna Baczyńska 6a, Aleksandra Gagatek 6c, Karolina Maik 6c, Amelia Koral 4a,

Zespół 2: Karolina Szkarłat 6b, Ilona Poręba 6b, , Sandra Ptak 5a, Kinga Horowska 6b, Aleksandra Fedko 6b-rez.,

Zespół 3: Natalia Ziółkowska 6a, Agnieszka Bajerska 6a, Julia Wańczyk 6c, Gabriela Zarzeka 6c, Aleksandra Kozik 6a-rez.

Nasze reprezentantki zostały rozlosowane do 3 grup, w których podobnie jak chłopcy rywalizowały systemem "każdy z każdym".  Najwyższą, 2 lokatę w grupie zajął Zespół 1. Pozostałe "czwórki" mimo waleczności i poświęcenia, nie miały tyle szczęścia.

Zawody przebiegły sprawnie, nasi goście nie kryli zachwytu nad nową salą, a i my-gospodarze wreszcie mogliśmy w godnych warunkach rozegrać nasze ligowe spotkanie.

Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom dziękuję za udział w dzisiejszych zawodach i życzę wielu sukcesów na kolejnych zawodach w bieżącym roku szkolnym.

Prowadząca SKS - piłka siatkowa:

mgr Joanna Kotlicka