Siatkarskie święto w SP3!

Dnia 28.03.2012 r., na sądeckiej hali przy ul. Nadbrzeżnej, rozegrano X Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych "O Puchar Dyrektora SP3". Zaproszenie organizatora przyjęły reprezentacje "czwórek" dziewcząt i chłopców z następujących szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Szkoły Podstawowej nr 20.

Naszą szkołę reprezentowali:
Dziewczęta:
Wiktoria Berus 6B - kpt., Kinga Poręba 6B, Magdalena Kurek 6A, Kinga Kurek 6A, Małgorzata Wygoda 6C-rez.
Chłopcy:
Kamil Sikorski 6A - kpt., Paweł Ziółkowski 6C, Krzysztof Liber 6A, Marcin Siwek 6B, Oskar Kucia 6A - rez.

Ponieważ w turnieju wzięło udział 6 reprezentacji, czyli łącznie 60 uczestników,  sędzia  główny zawodów pan mgr Andrzej Potoniec zadecydował, że zawody będą rozgrywane systemem "każdy z każdym", bez podziału na grupy. Każda z drużyn rozegrała po 5 meczy, każdy po 1 pełnym secie, z przewagą 2 punktów. Wspomnieć należy, że nasz turniej, po raz pierwszy, ale nie po raz ostatni, sędziowali aktualni zawodnicy KS Dunajec- sekcja piłki siatkowej, uczniowie klas gimnazjalnych sądeckich szkół. Wykazali się dużą fachowością, obiektywizmem i opanowaniem. Serdecznie im dziękujemy.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie, w sportowej i prawie "rodzinnej" atmosferze, wszak wszyscy zawodnicy rywalizują ze sobą już od 4 klasy. Nasze reprezentantki w całym turnieju nie przegrały ani jednego meczu i zajęły 1 miejsce!!!  Nasi chłopcy, nie mieli tyle szczęścia. W pierwszym meczu trafili na zespół SP8 i  niestety ulegli naszym "odwiecznym rywalom" 17:25. Kolejne 3 mecze wygrali, ale w ostatnim znów przegrali, tym razem z drużyną z SP7 (22:25), ostatecznie zajmując 3 miejsce w turnieju!
Zwycięskim drużynom, zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców, wręczono nagrody w postaci medali, a w klasyfikacji łącznej, najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz okolicznościowe dyplomy.  W tej kategorii nasza szkoła zajęła 1 miejsce i otrzymała wymarzony puchar!!! Nagrody wręczył osobiście "Patron turnieju"- dyrektor naszej szkoły mgr inż. Andrzej Hasslinger.

Na uwagę zasługuje fakt, że z roku na rok wzrasta poziom siatkówki wśród uczniów sądeckich szkół podstawowych, a w sądeckiej "czołówce" od lat znajdują się SP8, SP3, SP7, SP20, a ostatnio dołączyła SP2.

Nie wszyscy wiedzą, że nasz turniej ma też drugą nazwę. Nasi stali goście  nazywają go  "drożdżówkowym turniejem", a to za sprawą Państwa Elżbiety i Leszka Margrafów, którzy od kilku lat są sponsorami słodkiego poczęstunku w postaci drożdżówek, dla każdego uczestnika turnieju. Serdecznie Im za to dziękujemy:-)))

Ostateczna kolejność zawodów:

3. SP2
4. SP7
5. SP6 i SP20

Wszystkim reprezentantkom i reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratulujemy  sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. X Turniej "O Puchar Dyrektora SP3" przeszedł do historii, a Wy razem z nim:-)   Mamy nadzieję, że XI edycję naszego turnieju rozegramy już na naszej nowej  hali.  :-)

Nauczyciele WF