Pływanie na medal!

Dnia 15.03.2012r. na sądeckim krytym basenie odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym. W zawodach wzięły udział reprezentacje z 10 sądeckich szkół: SP2, SP3, SP6, SP7, SP8, SP15, SP16, SP18, SP20, SP21.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

• Paulina Boczarska 1A - styl dowolny,
  • Dominika Brzeska 1B - styl motylkowy,
  • Nicol Jagiełka 3B - styl dowolny,
  • Dominika Stojak 3B - styl grzbietowy,
  • Justyna Zdunkiewicz 3B - styl klasyczny,
  • Aleksandra Molek 4B - styl klasyczny,
  • Nicole Zielińska 4B - styl klasyczny,
  • Aleksandra Kozik 5A - styl klasyczny,
  • Julia Kożuch 5C - styl dowolny,
  • Karolina Maik 5C - styl klasyczny,
  • Gabriela Zarzeka 5C - styl klasyczny,
  • Natalia Świerad 6B - styl grzbietowy.

Chłopcy:

• Jakub Wolak 4A - styl klasyczny,
  • Mateusz Gajewski 4B - styl grzbietowy,
  • Bartłomiej Mlyczyński 5C - styl dowolny,
  • Patryk Mlyczyński 6C - styl dowolny,
  • Michał Sromek 6C - styl klasyczny.

Celem dzisiejszych zawodów było wyłonienie spośród uczestników 4-osobowych reprezentacji w poszczególnych stylach, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Trudność tych zawodów polegała na tym, że startujący nie byli dzieleni na kategorie wiekowe. I tak, zawodniczki i zawodnicy z klas młodszych, nawet z pierwszych, musieli się zmierzyć z rywalami z klas 4, 5 a nawet 6. Nierzadko, Ci młodsi wypadali lepiej:-)

Zawodniczki i zawodnicy płynęli w seriach, wybranym przez siebie stylem. Najwięcej startujących płynęło stylem dowolnym (kraulem), najmniej, bo tylko 4 zawodniczki wybrały styl motylkowy. Nasi reprezentanci pływali ze zmiennym szczęściem, ale ogólny bilans zawodów jest bardzo zadowalający. Z 17 naszych reprezentantów aż  6 uzyskało awans do zawodów wojewódzkich;-))) :

• Natalia Świerad 6B - 2 miejsce w stylu grzbietowym,
  • Dominika Stojak 3B - 4 miejsce w stylu grzbietowym,
  • Aleksandra Molek 4B - 3 miejsce w stylu klasycznym,
  • Aleksandra Kozik 5A - 4 miejsce w stylu klasycznym,
  • Dominika Brzeska 1B - 4 miejsce w stylu motylkowym,
  • Jakub Wolak 4A - 4 miejsce w stylu klasycznym.

a, kolejnych 4 uplasowało się tuż za nimi:

• Nicol Jagiełka 3B - 5 miejsce w stylu dowolnym,
  • Justyna Zdunkiewicz 3B - 5 miejsce w stylu klasycznym,
  • Mateusz Gajewski 4B - 6 miejsce w stylu grzbietowym,
  • Michał Sromek 6C - 6 miejsce w stylu klasycznym.

Serdecznie gratulujemy!!!

Miłą niespodzianką dzisiejszych zawodów był udział naszych najmłodszych zawodniczek: Dominiki Brzeskiej z klasy 1B i Paulinki  Boczarskiej z klasy 1A. Gratulujemy umiejętności i odwagi:-))) Silną grupę stanowią też dziewczęta z 3B, i choć nie miały łatwo, nie wróciły z pustymi rękami. Martwi mnie fakt, że tak mało chłopców z naszej szkoły deklaruje chęć uczestnictwa w zawodach pływackich:-( Mam nadzieję, że dzisiejszy sukces naszej reprezentacji będzie dla nich zachętą:-)
Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-6, otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Ci, którzy stanęli na podium dodatkowo zasłużone medale.

Zawody przeprowadzono w miłej, tropikalnej atmosferze (29oC) :-), na pięknie odnowionym basenie.   I nawet nikogo nie trzeba było ratować:-)))
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom naszej szkoły oraz ich trenerom serdecznie gratuluję sukcesów.  Mili uczniowie, pamiętajcie, rywalizacja jest bardzo potrzebna, ale waszym największym sukcesem jest to, że umiecie pływać !!! A tych uczniów, którzy czytają ten artykuł, a jeszcze nie potrafią pływać, zachęcam do oderwania się od komputera i zapraszam na sądecki basen:-)))

Obecna na zawodach: mgr Joanna Kotlicka