"Siatkarskich ferii cd."

W drugim dniu zawodów, czyli 24.02.2012r., grały dziewczęta z klas 5 i 6, na tych samych zasadach jak chłopcy. Do zawodów przystąpiły reprezentantki z następujących szkół: SP2, SP3, SP6, SP7, SP8, SP9, SP Wojnarowa, SP Grybów, SP Limanowa i dziewczynki z Klubu Sandecja. Łącznie 12 "czwórek" z kl.6 i 20 "trójek" z klas 5.
Wszystkie zespoły przydzielono do grup, i tak, klasy 6 grały w grupach A i B, po 6 zespołów w grupie, a klasy 5 podzielono na 4 grupy, po 5 zespołów w grupie. W grupach grano systemem "każdy z każdym", a ze względów czasowych grano jednego seta do 20pkt, z 2 punktową przewagą.

Naszą szkołę reprezentowały:
Klasy6:
Zespół1: Wiktoria Berus 6B, Kinga Poręba 6B, Magdalena Kurek 6A i Kinga Kurek 6A,
Zespół2: Klaudia Bednarek 6C, Małgorzata Wygoda 6C, Patrycja Winiarska SP2, Monika Matras SP2 (zespół powstał po połączeniu zawodniczek rezerwowych obu szkół, w myśl zasady, "jak już jesteśmy, to nie siedzimy, tylko gramy";-)))
Klasy5:
Zespół1: Małgorzata Ziółkowska 5A, Agnieszka Bajerska 5A, Karolina Maik 5C,

Zespół2: Karolina Szkarłat 5B, Ilona Poręba 5B, Anna Kożuch 5B, rez.Magdalena Kądziołka 5B.

W roli sędziów, zadebiutowali nasi uczniowie (wczorajsi zwycięzcy) - Paweł Ziółkowski i Kamil Sikorski. Pomagali im Piotr Waśkowski i Cyprian Fałowski.

Zespoły z kl.6 rozegrały po 5 meczy w grupach, a z kl.5, po 4. Zespół1, pod przewodnictwem Wiktorii Berus wygrał 3 mecze,a przegrał 2,w wyniku czego mógł walczyć o miejsca 5-8. Dziewczęta z tego zespołu wywalczyły 6 miejsce, czyli ulokowały się w połowie stawki. Dziewczęta z eksperymentalnego Zespołu2, walczyły z wielką determinacją, ale w obliczu doświadczenia a przede wszystkim zgrania pozostałych zespołów nie miały szans;-(Ostatecznie zakończyły rywalizację na miejscu 8.
Dziewczęta z  Zespółu1 z klas5, w fazie grupowej wygrały 2 mecze a 2 przegrały. Wyszły z grupy na 3 miejscu i miały szanse walczyć o miejsca 5-8, ostatecznie zajęły  6 miejsce. Dziewczęta z Zespołu2, mimo najszczerszych chęci, poległy we wszystkich meczach. Mimo porażki zakończyły rozgrywki na miejscu 8. Podobnie jak na poprzednich zawodach, zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy.
W klasyfikacji łącznej klas 5 i 6, zwyciężyły dziewczynki z  Wojnarowej, 2 miejsce zdobyły reprezentantki z Grybowa, a puchar za 3 miejsce otrzymały zawodniczki z SP7 (Sandecja). Nasza szkoła przegrała z nimi 1 punktem. Wielka szkoda;-(((
Nasz smutek trwał krótką chwilę, bo niespodziewanie okazało się, że w klasyfikacji generalnej chłopców i dziewcząt w dwudniowych zawodach, nasza szkoła zdobyła najważniejsze trofeum-Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu. Przypomnieć w tym miejscu należy, że patronem tych zawodów, jak co roku, jest Komenda Miejska w N.S. Puchar wręczył z-ca Komendanta  Policji nadkomisarz Jarosław Tokarczyk.
W podsumowaniu tych zawodów należy zwrócić uwagę na stale rosnący poziom gry zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców. Coraz więcej uczniów sądeckich i okolicznych szkół zasila szeregi klubów siatkarskich "Sandecji" i "Dunajca". Miejmy nadzieję, że wielu z nich swoją siatkarską karierę będzie kontynuowało w przyszłości oraz, że wśród nich znajdą się uczniowie naszej szkoły. Czego i sobie, i Wam, początkujący siatkarze, z całego serca życzę;-)))

Prowadząca SKS:

mgr Joanna Kotlicka