"Siatkarskie ferie"

Dnia 23.02.2012r., na sali gimnastycznej II LO w Nowym Sączu, odbyła się kolejna edycja turnieju mini piłki siatkowej "O Puchar Bezpiecznych Ferii". W dniu dzisiejszym w rozgrywkach brali udział chłopcy z klas 6 "czwórki" i 5 "trójki".

W turnieju "czwórek" wzięło udział 8 zespołów z następujących szkół: SP2, SP3, SP7, SP8, SP1-Grybów i SP1-Wojnarowa. Zespoły podzielono na dwie grupy, i tak w grupie A grały ze sobą zespoły: SP3-1, SP2, SP7 i SP Grybów-2, a w grupie B: SP3-2, SP Grybów-1, SP8, i SP Wojnarowa.

W grupach grano systemem "każdy z każdym" 1 seta do 20pkt, z dwupunktową przewagą. W grupie A spotkały się "mocne" drużyny, które na niedawno ze sobą rywalizowały. Nasi reprezentanci z Zespołu1: Paweł Ziółkowski 6c, Kamil Sikorski 6A, Krzysztof Liber 6A i Marcin Siwek 6B, rozegrali 3 zwycięskie mecze i  wyszli z grupy na 1 miejscu (SP3-SPGrybów 23:21, SP3-SP2 20:14, SP3-SP7 20:14). W finale A nasi chłopcy walczyli najpierw z Grybowem-1, a potem z SP8. Oba mecze zakończyły się naszym zwycięstwem wywalczonym w pięknym stylu. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, począwszy od najlepiej punktującego na zagrywce Pawła Ziółkowskiego, po najlepiej atakującego Kamila Sikorskiego, fantastycznie rozgrywającego Krzysztofa Libra, aż po doskonale przyjmującego Marcina Siwka. Zespół1 gra w tym składzie już kolejny turniej i doskonale uzupełnia się na boisku. Oby tak dalej!!! Brawo, brawo, brawo!!! ;-)

Ale nie wszystko na tym turnieju poszło tak gładko. Nasi reprezentanci z  Zespołu2: Oskar Kucia 6A, Jakub Wartak 6A, Patryk Jagiełka 6A, Mateusz Zięba 6A i rezerwowy Michał Sromek 6C, nie mieli dzisiaj tyle szczęścia. Zaczęli bardzo ładnie, wygrywając 20:12 z zespołem z Wojnarowej. Niestety, kolejne dwa mecze z SP8 i z SP Grybów-1 przegrali 8:20 :-((( Z grupy wyszli na 3 miejscu, co pozwoliło im na grę w finale B, o miejsca od5-8. Kolejni przeciwnicy nie okazali się łatwiejsi, i kolejne dwa mecze, nasi chłopcy również przegrali, zajmując ostatecznie 8 miejsce.
Trudno powiedzieć, co było przyczyną porażki 2 zespołu w dzisiejszym turnieju. Może po prostu przeciwnik okazał się lepszy. Po obejrzeniu wszystkich meczy mogę stwierdzić, że woli walki naszym chłopcom nie brakowało. Każdy mecz grali z dużym zaangażowaniem i poświęceniem.
Reprezentanci z klasy 5 w składzie: Krzysztof Ciureja 5A, Paweł Baran 5C, Piotr Waśkowski 5C i Andrzej Siwek 4A, również zaczęli zwycięskim meczem. Jak się potem okazało,były to miłe złego początki. Kolejne mecze z SP8 i z SP Wojnarową przegrywali dość wysoko, i mimo wygranej z SP Grybów i z  SP6  ostatecznie zajęli 5 miejsce na 9 zespołów.

Zwycięski Zespół 1 z klasy 6, za zwycięstwo w turnieju, otrzymał pamiątkowe medale, wszystkie zespoły okolicznościowe dyplomy, a  szkoły, które zajęły miejsca 1-3 w klasyfikacji końcowej, pamiątkowe puchary. Nasza szkoła otrzymała ten najmniejszy, ale jakże cenny, za 3 miejsce. Turniej zwyciężyła SP1 z Grybowa, a 2 miejsce zdobyli chłopcy z SP8 (KS Dunajec).

Wszystkim zespołom, niezależnie od wyniku serdecznie dziękuję za piękną grę, pamiętajcie, wynik jest ważny ale nie najważniejszy.  Najważniejsza jest pasja, a tę widać w waszej grze "gołym okiem" :-))) Przed Wami jeszcze wiele turniejów, niejedna porażka i niejedno zwycięstwo. Oby tych drugich było więcej.
Tego Wam życzę : Prowadząca SKS -  mgr Joanna Kotlicka.