To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Szczęśliwa "Trzynastka"

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 13.01.2012r., w piątek ;-), w sądeckiej hali odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Mini Piłkę Siatkową Chłopców Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiło 11 reprezentacji z następujących sądeckich szkół: SP2, SP3, SP6, SP7, SP8, SP9, SP15, SP18, SP20, SP21 i KSP.

Obecne na zawodach zespoły podzielono na 3 grupy: 2 - po 4 drużyny, 1- po 3. Nasz zespół trafił do grupy B, w której znalazły się również zespoły SP6, SP8, SP20. W grupach grano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Wyjaśnić należy, że na tego typu imprezie obowiązuje zasada, że pierwszego seta gra 1 zespół, a drugiego - 2 zespół. Jeśli po dwóch setach jest remis, trzeciego seta grają zawodnicy wybrani przez opiekuna (z reguły lepszy zespół).

Naszą szkołę reprezentowali:

Zespół1: Paweł Ziółkowski 6c,Kamil Sikorski 6a,Krzysztof Liber 6a,Marcin Siwek 6b,

Zespół2: Jakub Wartak 6a,Patryk Jagiełka 6a,Oskar Kucia 6a,Karol Baraniecki 6c.

Nasi chłopcy w fazie grupowej gładko wygrali z SP6, pokonali SP20, a z SP8 przegrali 2:0 (25:20, 25:21). Mimo to, wyszli z grupy na 2 miejscu i trafili do finału A, gdzie walczyli o miejsca 1-5 z zespołami SP8, SP9, SP7 i SP2. Mecz z SP8 został zaliczony z fazy grupowej, więc nasi chłopcy grali tylko 3 mecze z SP2, SP7 i SP9. Mecz z SP2 był bardzo dramatyczny. Zespół1 wygrał pierwszego seta, niestety Zespołowi 2 nie udało się tego powtórzyć i o  zwycięstwie decydował tie-break, w którym szala zwycięstwa zdecydowanie przechyliła się na naszą stronę. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Najwięcej nerwów kosztował naszych zawodników mecz z reprezentacją SP7. Drużyna ta gra na bardzo wysokim poziomie, ale nasi chłopcy wyszli na mecz bardzo mocno zmotywowani (w końcu na widowni siedzieli niektórzy Rodzice naszych chłopców, a także nasze siatkarki z klas 6;-))) Mecz choć niełatwy, zakończył się naszą wygraną 2:1. W całym turnieju nasi zawodnicy rozegrali 6 spotkań, z czego 5 wygrali, a ulegli tylko zwycięskiemu zespołowi z SP8. Ostatecznie zajęli zaszczytne 2 miejsce w turnieju, zdobywając tytuł vice mistrza Nowego Sącza. Trzecie miejsce zdobyli chłopcy z SP7, a cały turniej wygrali reprezentanci z SP8, i to oni będą reprezentowali nasze miasto na zawodach rejonowych. Serdecznie im gratulujemy, i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięskie zespoły i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a jeden medal nasi reprezentanci podarowali na pamiątkę naszemu panu Dyrektorowi.

Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę na tych zawodach serdecznie dziękuję za sportową postawę, wolę walki i gratuluję sukcesu.  Stworzyliście kolejną, chwalebną  kartę historii sportu naszej szkoły.