To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Tym razem brąz... :-)

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 11.01.2012r. w sądeckiej hali odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Mini Piłkę Siatkową Dziewcząt Szkół Podstawowych. Do zawodów przystąpiło 10 reprezentacji następujących sądeckich szkół: SP2, SP3, SP7, SP8, SP9, SP15, SP16, SP18, SP20 i SP21.

Obecne na zawodach zespoły podzielono na 3 grupy: 2 - po 3 drużyny, 1 - po 4. Nasz zespół trafił do grupy B, w której znalazły się również zespoły SP16, SP15, SP8. W grupach grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Wyjaśnić należy, że na tego typu imprezie obowiązuje zasada, że pierwszego seta gra 1 zespół a drugiego 2 zespół. Jeśli po dwóch setach jest remis, trzeciego seta grają zawodniczki wybrane przez opiekuna (z reguły lepszy zespół).

Naszą szkołę reprezentowały:
Zespół1: Wiktoria Berus 6b, Kinga Poręba 6b, Kinga Kurek 6a, Magdalena Kurek 6a,
Zespół2: Małgorzata Wygoda 6c, Klaudia Bednarek 6c, Katarzyna Baczyńska 5a, Małgorzata Ziółkowska5c.

Nasze dziewczęta fazę grupową "przeszły jak burza", nie przegrywając żadnego spotkania. Dzięki takiej grze wyszły z grupy na 1 miejscu i trafiły do finału A, gdzie walczyły o miejsca 1-4 z zespołami SP16, SP7 i SP2. Zwycięski mecz z SP16 został zaliczony z fazy grupowej, więc nasze zawodniczki grały tylko 2 mecze, z SP7 i z SP2. Mecz z SP2 był bardzo dramatyczny. Zespół1 wygrał pierwszego seta, lecz Zespołowi 2, nie udało się tego powtórzyć. O zwycięstwie decydował więc tie-break, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na naszą stronę, a raz na stronę naszych rywalek. Mimo wspaniałej postawy naszych zawodniczek, set ten zakończył się dwupunktową przewagą dziewcząt z SP2.

Do meczu z dziewczętami z SP7, nasze zawodniczki podeszły nieco załamane. Tym razem rywalki wygrały z nami 2:0. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce w turnieju, 2 miejsce zajęły dziewczęta z SP2, a cały turniej wygrały dziewczęta z SP7 i to one będą reprezentowały nasze miasto na zawodach rejonowych. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięskie zespoły i ich trenerzy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a jeden medal trafił nawet do rąk naszego pana Dyrektora, ale następnego dnia:-)))