"Chrzest bojowy najmłodszych siatkarzy"

Dnia 08.12.2011r. w sądeckiej hali odbyły się pierwsze w tym roku siatkarskie zawody dziewcząt i chłopców z klas 4 w ramach XVII Ligi Sądeckiej. Wzięły w nich udział liczne reprezentacje ze szkół podstawowych z Bobowej, Grybowa, Jankowej, Wojnarowej, Krynicy, Muszyny, Wilczysk i Lipnicy Wielkiej oraz Nowego Sącza: SP3, SP6, SP7, SP8, SP9, SP11, SP20, KSP.

Łącznie grało 37 "dwójek" dziewcząt i 41"dwójek" chłopców, czyli około 160 małych pasjonatów siatkówki:-)))
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice z klas 3 i 4, którzy od września tego roku rozpoczęli swoją przygodę z siatkówką, a więc:
Dziewczęta:
Zespół1: Wiktoria Borgosz 4a + Sandra Ptak 4a
Zespół2: Hełmecka Aleksandra 4a + Haslik Alicja 4a
Zespół3: Bielic Karolina 3a + Nicol Jagiełka 3b.
Chłopcy:
Zespół1: Hubert Pach 3a + Patryk Romańczyk 3b
Zespół2: Andrzej Siwek 4a + Filip Gwiżdż 4b
Zespół3: Baran Łukasz 3b + Horowski Kacper 3b,
Zespół4: Furtak Krzysztof 4b + Kacper Kubas 4b
Zespół5: Kojs Filip 4b + Rolka Szymon 4b.

Wszystkich uczestników turnieju podzielono na grupy 4 lub 5 zespołowe. W grupach grano systemem "każdy z każdym", jednego seta do 15 punktów, z dwupunktową przewagą. Ponieważ przy takiej ilości zespołów było mnóstwo meczy do rozegrania, sędziowie zadecydowali, że tylko zespoły, które wyjdą na pierwszym miejscu z grupy, przejdą do drugiego etapu i będą walczyć o miejsca 1-10. Pozostali zakończą rozgrywki na fazie grupowej.
Mimo walecznej postawy naszych małych siatkarzy, żaden z zespołów nie przeszedł do drugiej fazy rozgrywek. Najlepiej zaprezentowały się Zespół1 dziewczynek i Zespoły 1i2 chłopców. Niestety, wola walki to nie wszystko, rywale pokonali nas techniką. Dodać należy, że nasi uczniowie trenują od września, jeden raz w tygodniu, a często stawali do walki z uczniami trenującymi w profesjonalnych klubach siatkarskich. Różnica była ogromna.
Jak mówi znane przysłowie: "co Cię nie złamie, to Cię wzmocni". Zostaliśmy wprawdzie pokonani, ale dało nam to dodatkowy bodziec do lepszej pracy na zajęciach SKS-u. Niektórzy już się szykują na następny turniej:-))) Trzeba pamiętać, że w sporcie ważny jest zapał, upór i wytrwałość w dążeniu do celu!!! Technika i obycie turniejowe przyjdzie z czasem. Od następnego treningu zdwajamy wysiłki i szykujemy formę na następny turniej. Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa!!!