"Piątaki w akcji"

Dnia 01.12.2011r. w hali sportowej NORiS rozegrano drugi w tym roku szkolnym, a pierwszy dla klas piątych Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców w ramach XVII Sądeckiej Ligi Siatkówki Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział 24 zespoły chłopców i 22 zespoły dziewcząt ze szkół podstawowych z Ptaszkowej, Krynicy, Grybowa oraz  Nowego Sącza: SP3, SP6, SP7, SP8, SP11, SP20 i KSP.

Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły chłopców i 5 zespołów dziewcząt:
Dziewczęta:
Zespół1: Katarzyna Baczyńska 5c,Aleksandra Gagatek 5c,Natalia Ziółkowska 5a,
Zespół2: Aleksandra Fedko 5b, Ilona Poręba 5b, Karolina Szkarłat 5b,
Zespół3: Wiktoria Borgosz 4a, Kinga Horowska 5b, Magdalena Kądziołka 5b,
Zespół4: Karolina Maik 5c, Julia Kożuch 5c, Gabriela Zarzeka 5c,
Zespół5: Agnieszka Bajerska 5a, Aleksandra Kozik 5a, Julia Wańczyk 5c.
Chłopcy:
Zespół1: Andrzej Siwek 4a, Paweł Baran 5c, Piotr Waśkowski 5C,
Zespół2: Krzysztof Ciureja 5a, Dawid Szczecina 5b, Patryk Król 5c,
Zespół3: Rafał Łukasik 5B, Hubert Przydatek 5B, Dawid Rams 5b.

Zawodników podzielono na grupy: 5 dziewcząt i 6 chłopców. Mecze w grupach rozgrywano systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 15 punktów z dwupunktową przewagą. Dziewczęta z Zespołu1 w fazie grupowej nie przegrały ani jednego meczu i do dalszej fazy przeszły z 1 miejsca. Dziewczęta z zespołów 2 i 3 przegrały tylko po 1 meczu w grupie i przeszły dalej z 2 miejsca. Dziewczęta z zespołów 4 i 5 zakończyły rozgrywki na fazie grupowej.
W kolejnej fazie nasze reprezentantki z 1 Zespołu przegrały tylko 1 mecz, ale niestety, decydujący o grze o pozycje 1-3. Ostatecznie zajęły wysokie 4 miejsce. Ich koleżanki z Zespołu 2 o swoją pozycję walczyły ze swoimi koleżankami z Zespołu1 i po "bratobójczym" pojedynku uległy im, zajmując ostatecznie  5 miejsce. Dziewczęta z Zespołu 3 nie miały tyle szczęścia i w końcowym rozrachunku zajęły 12 miejsce na 22 zespoły.
Tylko nasi chłopcy z Zespołu 2 przeszli do dalszego etapu z 2 miejsca w grupie, przegrywając tylko 1 mecz z zespołem z Ptaszkowej 14:16. Pozostali nasi reprezentanci skończyli na 1 etapie, zajmując miejsca powyżej 12. Ostatecznie Zespół 2 zakończył rozgrywki na 9 miejscu.
Zawody zwyciężyły zespoły z Grybowa-dziewczęta i z SP8 -chłopcy. W całym turnieju wzięło udział około 150 małych pasjonatów siatkówki, w tym z naszej szkoły aż 24. Chociaż nie zdobyliśmy medali, ale wspaniała gra i wysokie lokaty naszych najlepszych zespołów świadczą o tym, że w kolejnych  turniejach możemy je zdobyć. Czego i Wam moi zawodnicy, i sobie, serdecznie życzę.  ;-)))