Jesteśmy Mistrzami Nowego Sącza w Piłce Nożnej Chłopców ID 2021/2022!!!

D. Jasiński

dj pnW poniedziałek 23 maja uczniowie klas 5 i 6 reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Nowego Sącza w Piłce Nożnej w ramach ID 2021/2022. W zawodach wzięło udział siedem szkół, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, składające się z trzech i czterech zespołów.

W wyniku losowania trafiliśmy do trudniejszej grupy, a ponad to musieliśmy rozegrać jeden mecz więcej. W pierwszym spotkaniu trafiliśmy na SP18, jak się okazało również z nimi zagraliśmy nasz ostatni mecz w turnieju. Był on bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 0:0. Kolejny pojedynek rozegraliśmy z uczniami SP7 z którymi mieliśmy rachunki do wyrównania po przegranym finale na hali. Niestety spotkanie rozpoczęło się dla nas niekorzystnie, straciliśmy bramkę. Na szczęście chłopcy pokazali charakter i ostatecznie wygrali 2:1. Ostatni mecz w grupie wygrywamy 1:0 i dzięki korzystnemu bilansowi bramek meldujemy się w półfinale jako zwycięzca grupy.

Mecz który otworzył nam drogę do medalu rozgrywamy z drużyną, która zajęła drugie miejsce w równoległej grupie. Nadspodziewanie gładko chłopcy wygrywają swój półfinał 4:0 i meldują się w finale. Tutaj, tak jak wspomniałem wcześniej spotykamy się po raz drugi z reprezentacją SP18. Mecz podobnie jak ten grupowy jest wyrównany. O wyniku spotkania decyduje jedna bramka, którą na szczęście strzela nasza reprezentacja z rzutu karnego zdobywając tytuł Mistrza Nowego Sącza oraz powołanie na zawody rejonowe, które odbędą się 8 czerwca w Limanowej. Będziemy na niech reprezentować nie tylko naszą szkołę, ale też miasto Nowy Sącz. Podziękowania dla wszystkich chłopaków za walkę do końca i pokazanie charakteru.

Naszą szkołę reprezentowali:

Burnagiel Marcin, Jagiełka Dastin, Jagiełka Maxymilian, Jasiński Patryk, Krawczyk Jakub, Miller Jack, Ogorzałek Franciszek, Pazdyk Szymon, Pomietło Jakub, Stefański Jakub, Tokarczyk Jakub, opiekun zespołu Jasiński Dariusz.