Lekkoatleci wrócili z zawodów z workiem medali :)

WFmenki & WFmeni

Z Mistrzostw Nowego Sącza w Indywidualnej Lekkiej atletyce nasi zawodnicy wrócili z całkiem pokaźnym workiem medali :)

W tym roku każdy zawodnik mógł wystartować tylko w jednej konkurencji i ew. sztafecie. Trochę szkoda, bo na pewno nasz dorobek medalowy byłby jeszcze większy.

Wśród dziewcząt, faworytką do zdobycia medalu w pchnięciu kulą była Agnieszka Szczurek (8s). Aga świetnie wywiązała się z tej roli i jako jedyna pokonała granicę 8m, zdobywając tym samym 1. miejsce.

Mówi się, że w grupie siła... tak było podczas biegu naszej sztafety na 4x100m. Nasze panie w składzie: Natalia Kalita (8a), Weronika Nowowsiak (8s), Gabriela Mika (8b) i Agnieszka Szczurek (8s), walczyły ile sił w nogach... opłaciło się :) Ku naszej radości wybiegały srebrne medale

O podium "otarły się" jeszcze Weronika Nowowsiak (8s) na 100m, Paulina Tokarczyk (7c) w pchnięciu kulą, Natalia Kalita (8c) w skoku w dal.

Łączna punktacja naszych dziewczyn pozwoliła zająć naszej szkole 2. miejsce w klasyfikacji szkół. BRAWO!

W drugim dniu zawodów tj. 9 października  w zawodach wzięła udział męska reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Bednarek Jakub 7c, Czyżycki Tomasz 8a, Figurski Alex 8c, Fyda Fabian 8c, Gizicki Jakub 8s, Kisieliński Patryk 8c, Łukaszczyk Konrad 8b, Nalepa Szymon 8s, Niepsuj Kacper 8s, Sobczyk Szymon 8s, Surma Szymon 7a, Szyszka Bartłomiej 8s, Trojan Maksymilian 8a.

Podobnie jak w zeszłym roku, nasi chłopcy podeszli do zawodów bardzo profesjonalnie, co w końcowym efekcie przełożyło się na liczbę medali. I tak:

Niepokonany od dwóch lat Szymon Sobczyk (8s), po raz kolejny udowodnił, że w Nowym Sączu nie ma sobie równych, zajmując  1. miejsce w biegu na 1000m  z czasem (3,03,53s). Ku naszej radości na drugim miejscu przybiegł również nasz zawodnik,  Konrad Łukaszczyk (8b) (3,16,34s)

Również w konkurencji biegu na 100m pozostawiliśmy konkurencji, tylko jedno miejsce na podiumJ Nasi zawodnicy zdobyli: Maksymilian Trojan (8a) 2. miejsce, z czasem 13,97s,  Szymon Surma (7a) z czasem 14.06s, 3. miejsce!

Nasz apetyt rósł w miarę kolejnych konkurencji, a ponieważ nasi chłopcy z klasy sportowej mają w rękach "power" i tutaj byliśmy bezkonkurencyjni :).  1. miejsce na podium, z wynikiem 10,51m, zajął Jakub Gizicki (8s) Tuż za nim na drugim miejscu stanął Szymon Nalepa (8s) - 8,45m. Jakiż to był piękny widok!!!

Nasz kolejny uczestnik, Kacper Niepsuj (8s), z wynikiem 4,42m wyskakał 2. miejsce w skoku w dal, przegrywając ze złotym medalistą o 1 cm!

Wisienką na torcie był bieg naszej sztafety 4x100m, w składzie: Niepsuj Kacper (8s), Fyda Fabian (8c), Surma Szymon (7a), Kisieliński Patryk (8c), która zajęła 2 miejsce!!!

W sumie z dzisiejszych zawodów przynieśliśmy 2 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medal!!!!

Naszym reprezentantom należą się słowa uznania i ogromne brawa!!!! Dzisiaj po raz kolejny udowodniliście, że SP3 sportowo ma się dobrze i trzeba się z nami liczyć!!!

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły;) Niech na zawodach wojewódzkich MOC będzie w Wami!!!

Wyniki szczegółowe:

• 1. miejsce - Agnieszka Szczurek (8s) - pchnięcie kulą
  • 1. miejsce - Jakub Gizicki (8s) - pchnięcie kulą
  • 1. miejsce - Szymon Sobczyk (8s) - 1000m
  • 2. miejsce - Szymon Nalepa (8s) - pchnięcie kulą
  • 2. miejsce - Kacper Niepsuj (8s) - skok w dal
  • 2. miejsce - Konrad Łukaszczyk (8b) - 1000m
  • 2. miejsce - Maksymilian Trojan (8a) - 100m
  • 2. miejsce - sztafeta 4x100m (Natalia Kalita, Gabriela Mika, Weronika Nowowsiak, Agnieszka Szczurek)
  • 2. miejsce - sztafeta 4x100m (Kacper Niepsuj, Fabian Fyda, Szymon Surma, Patryk Kisieliński)
  • 3. miejsce - Szymon Surma (7a) - 100m
  • 4. miejsce - Weronika Nowowsiak (8s) - 100m