To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

IX Turniej Mini Siatkówki "O Puchar Dyrektora SP3"

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 25.02.2011r., na sądeckiej hali NORS, odbył się IX Turniej Mini Piłki Siatkowej "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3". Jest to coroczny turniej organizowany przez naszą szkołę. Jego celem jest popularyzacja mini piłki siatkowej wśród uczniów sądeckich szkół. Zaproszone zostały wszystkie sądeckie szkoły podstawowe. Zaproszenie przyjęły: SP2, SP7, SP8, SP9, SP11, SP14, SP18, SP20, KSP.

Oprócz Katolickiej Szkoły Podstawowej i SP14, pozostałe drużyny wystawiły reprezentacje dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowały (li):
Dziewczęta:
Kinga Choma 6a, Natalia Bednarek 6a, Angelika Aleksander 6c, Beata Policht 6c, Wiktoria Berus 5b.
Chłopcy:
Robert Sarota 6b, Konrad Gancarczyk 6d, Grzegorz Rolka 6d, Paweł Ziółkowski 5c, Kamil Sikorski 5a.
Sędzią głównym zawodów był jak co roku pan mgr Lechosław Ziębowicz, a na boiskach sędziowały studentki PWSZ w Nowym Sączu. W zawodach wzięło udział 91 uczniów i uczennic sądeckich szkół, w tym 8 drużyn dziewczęcych i 10 chłopięcych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zostali podzieleni na 2 grupy, w których grali systemem "każdy z każdym". Grano po 1 secie do 15 punktów, bez przewagi. Nasze dziewczęta spotkały się w grupie z reprezentantkami SP9, SP20 i SP18. Wszystkie mecze grupowe wygrały i weszły do ścisłego finału na 1 miejscu. W meczu finałowym spotkały się z dziewczętami z SP2 i niestety przegrały 12:15, zajmując ostatecznie 2 miejsce!!!
Nasi reprezentanci walczyli w grupie chłopcami z SP11, SP2, SP14 i KSP. Wygrali 2 mecze i tyle samo przegrali. Wyszli grupy na 3 miejscu, co uniemożliwiło im walkę w finale. Potem rozegrali  jeszcze 1 mecz z SP9 o 5 miejsce, przegrywając tylko 1 punktem (14:15), i ostatecznie zajęli 6 miejsce. W klasyfikacji łącznej nasza szkoła zajęła 5 miejsce.

10.KSP.

Drużyny dziewcząt i chłopców, które zdobyły miejsca 1-3, otrzymały pamiątkowe medale, szkoły, które zajęły w klasyfikacji łącznej miejsca 1-3, okolicznościowe puchary a pozostałe szkoły dyplomy. Nagrody wręczył dyrektor naszej szkoły mgr inż. Andrzej Hasslinger oraz sędzia główny zawodów.
Nagrody w postaci medali i pucharów ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Składamy serdeczne podziękowania naszym corocznym sponsorom, Państwu Elżbiecie i Leszkowi Margrafom, którzy podarowali uczestnikom turnieju słodki poczęstunek w postaci drożdżówek.
Cały turniej przebiegł sprawnie, w atmosferze sportowej rywalizacji, za co dziękujemy zarówno uczestnikom, jak i ich opiekunom. Serdeczne podziękowania składamy na ręce pana Leszka Ziębowicza, sędziego głównego zawodów oraz studentek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.  Na koniec składamy podziękowania naszym reprezentantom, których postawa i wola walki pozwoliła zająć wysokie miejsca.

IX Turniej "O Puchar Dyrektora SP3" został rozegrany. Emocje opadły. Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy a zainteresowanym mówimy: Do zobaczenia za rok, na kolejnym X już turnieju!!!