To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Siatkarskie ferie cd.

J. Kotlicka
Kategoria:

Dnia 11.02.2011r., na sali gimnastycznej II LO w Nowym Sączu, na zakończenie ferii, rozegrane zostały siatkarskie zawody dziewcząt i chłopców klas 6 ze szkół podstawowych i klubów sportowych z  miasta i rejonu Nowego Sącza, "O Puchar Bezpiecznych Ferii".  Podobnie jak w zawodach rozegranych na rozpoczęcie ferii, patronat nad zawodami objęła  Komenda Główna Policji w Nowym Sączu.

Naszą szkołę reprezentowały (li):

Dziewczęta:

Natalia Bednarek 6a, Angelika Aleksander 6c, Beata Policht 6c, Wiktoria Berus 5b oraz rezerwowe: Kinga i Magda Kurek z 5a - zespół 1

Chłopcy:

Robert Sarota 6b, Grzegorz Rolka 6d, Paweł Ziółkowski 5c, Kamil Sikorski 5a- zespół 1,

Jakub Wartak 5a, Oskar Kucia 5a, Patryk Jagiełka 5a, Krzysztof Liber 5a - zespół2.

Podobnie jak i w poprzednich zawodach wszystkich zawodników rozlosowano do grup, w których rywalizowano ze sobą systemem "każdy z każdym". Grano po jednym secie do 25 punktów, z 2 pkt. przewagą. W rywalizacji dziewcząt najlepiej spisały się zawodniczki z klubu Sandecja, a wśród chłopców zawodnicy klubu Dunajec. Nasze dziewczęta tym razem zajęły odległe 20 miejsce/24 drużyny, za to zespół 1 chłopców przegrał tylko z zawodnikami z Dunajca i ostatecznie uplasował się na wysokiej 3 lokacie/ 10 zespołów. 2 zespół chłopców z naszej szkoły nie miał tyle szczęścia i zajął 9 miejsce. Sukces 1 zespołu bardzo cieszy, bo przegrali tylko z zawodnikami trenującymi na co dzień w klubie.

Zmagania naszych zawodników oglądali siedząc na trybunach rodzice niektórych reprezentantów: Państwo Wartak i Pani Liber. Zawody zaś sędziowała po raz pierwszy nasza wychowanka, była reprezentantka, a obecnie zawodniczka Sandecji - Kinga Wartak.

Na zakończenie zawodów wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani słodkościami, zwycięzcy otrzymali medale, a pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Nagrodzono też najmłodszych zawodników turnieju.

Dodać należy, że w łącznej klasyfikacji po turniejach klas 4,5 i 6, dziewczęta z naszej szkoły uplasowały się na 6 miejscu/11 zespołów, a nasi chłopcy na 2/6 zespołów. Jako szkoła zajęliśmy wysokie 3 miejsce.

Wszystkim zawodnikom biorącym udział w tej edycji "O Puchar Bezpiecznych Ferii" serdecznie dziękuję za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Obecna na zawodach: Joanna Kotlicka.