Siatkarze górą!!!

W miniony piątek, 5 marca 2020r.,  w hali sportowej WSB - NLU przy ul. Zielonej 27, klasa 7 sportowa naszej szkoły, wzięła udział w IV Turnieju Piłki Siatkowej Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego o "Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do Celu". W zawodach wzięło udział 7. drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe miasta Nowy Sącz i powiatu nowosądeckiego: SP15, SP Wojnarowa, SP Ptaszkowa, SP Sędziszów, SP3.

Naszą szkołę reprezentowali:

Zespół 1: Weronika Nowowsiak 7s, Aleksandra Baczyńska 8a, Magdalena Lipka 7s,  Szymon Nalepa 7s, Michał Jagielski 8a, Fabian Rokita 7s, Krzysztof Szewczyk 7s,

Zespół 2: Natalia Siwek 8a, Agnieszka Szczurek 7s, Ilona Kokoszka 7s, Kucharski Maciej 7s, Karol Pierzchała 7s,  Kacper Niepsuj 7s, Jakub Pietruch 7s, Karol Żołna 7s,

Zespół 3: Szymon Cempa 6b, Grzegorz Kowalczyk 7s, Sebastian Zagajski 7s, Błażej Legutko 7s, Weronika Konar 7s, Annika Tapek 6c, Magdalena Kowakowska 7s.

Kontuzjowany  Szymon  Sobczyk z klasy 7s po raz pierwszy zadebiutował w roli asystenta trenera :)

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach. Do finału weszły po dwa zespoły z każdej grupy, w tym dwie drużyny z naszej szkoły, zespół z Sędziszowa i z Ptaszkowej.  W półfinale zespoły 3 i 1 rywalizowały ze sobą. Zespół 3 okazał się lepszy i wszedł do finału, gdzie wywalczył 1. miejsce, pokonując w ostrej walce zespół z Sędziszowa. Zespół 1 pokonał drużynę z Ptaszkowej i uplasował się na 3. miejscu.

MVP Turnieju zostali: Szymon Cempa 6b oraz Weronika Nowowsiak 7s.

GRATULUJEMY!!!

Ostateczna kolejność turnieju:

1. miejsce- SP3 - Zespół 3,

2. miejsce - SP Sędziszów,

3. miejsce - SP3 -1 Zespół,

4. miejsce - SP Ptaszkowa,

5. miejsce - SP3 - 2 Zespół.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju  i walkę fair play. Swoją grą udowodniliście, że kochacie siatkówkę!!!