To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Worek medali wyłowiony z wody

J. Paszka, J. Kotlicka, D. Jasiński
Kategoria:

PlywMNS 03W czwartek odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodniczek i zawodników – tym samym rywalizacja była niezwykle zacięta.
Dla naszej szkoły zmagania pływaków zakończyły się sukcesem... 12 medali indywidualnych i 2 w sztafetach to świetny rezultat.

Rywalizacja była podzielona na 3 grupy wiekowe.

Wśród najmłodszych uczestników zmagań, czyli z rocznika 2011-2010-2009 bezapelacyjnie złoto w stylu dowolnym na dystansie 25m zdobyła Anna Brońska (2a), brąz natomiast przypadł Wiktorii Salaburze (3c). W stylu grzbietowym 2. miejsce zajęła Alicja Walczewska (2a), a trzecia była Barbara Michalak (1a). U chłopców natomiast w tej samej kategorii ze srebrnego medalu mógł cieszyć się Jack Miller (4s). Ku naszej radości jeszcze jeden medal trafił w ręce naszej uczennicy – brąz w stylu klasycznym wywalczyła Gabriela Krężołek (4s).

W zmaganiach sztafet 6x25m (rocznik 2006 i młodsi) nasi młodzi pływacy dzielnie walczyli, rywalizując niejednokrotnie z zawodnikami zdecydowanie starszymi od siebie. Ostatecznie obydwie nasze drużyny zajęły tak nielubiane przez wszystkich sportowców 4. miejsca.

W najstarszej grupie wiekowej, czyli z rocznika 2005-2004-2003 udało nam się także zdobyć 6 medali indywidualnych.
Złoto na dystansie 50m style grzbietowym wywalczyła Magdalena Brzeska (7b), natomiast srebro Martyna Hajduga (3dG). U chłopców w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Michał Jagielski (7b). W stylu motylkowym 2. miejsce u dziewcząt zajęła Julia Matras (3bG), a trzecia była Olga Stokłosa (3bG). Ze srebrnego medalu i także z nowego rekordu życiowego w stylu klasycznym radował się na mecie Adrian Wojnarowski (3eG).

W zmaganiach sztafetowych 6x50m nasze panie pokazały, że nie tylko pływać potrafią, ale także drużynowo są najszybsze w Nowym Sączu – złoto dla nas! Nasi panowie w swojej kategorii zajęli ostatecznie 3. miejsce.

GRATULUJEMY wszystkim zawodnikom osiągniętych rezultatów – wiemy, że daliście z siebie wszystko... jesteśmy z Was naprawdę dumni :)