Ligowe rozgrywki

W ostatnim dniu listopada, w sali WSB w Nowym Sączu rozegrano pierwsze w tym roku szkolnym zawody w mini siatkówkę chłopców klas 6 i młodszych, w ramach XVI Ligi Sądeckiej Szkół Podstawowych. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacyjne "czwórki" z następujących szkół: SP 8, SP 3, SP 7, SP 16, SP 1 Grybów, SP 1 Ptaszkowa. Naszą szkołę reprezentowali:

• Konrad Gancarczyk 6D, Grzegorz Rolka 6D, Maciej Trojan 6C, Robert Sarota 6B - Zespół 1
  • Kamil Sikorski 5A, Karol Baraniecki 5C, Tomasz Cieplik 5C, Paweł Ziółkowski 5C - Zespół 2
  • Patryk Jagiełka 5A ,Oskar Kucia 5A, Krzysztof Liber 5C, Jakub Wartak 5C - Zespół 3
  • Mateusz Zięba 5A, Marcin Siwek 5B,  Konrad Wójcik 5B, Dawid Potoniec 6C, Sebastian Rutkowski 5B - rez. - Zespół 4
  • Karol Bochenek 5C, Mateusz Nowobilski 5C, Michał Sromek 5C, Karol Smajdor 6C. - Zespół 5

W turnieju wzięło udział 13 drużyn, które rozlosowano do 4 grup. Grano po jednym 15-to punktowym secie, systemem "każdy z każdym" w grupach. Od początku turnieju było wiadomo, które z drużyn będą walczyć o pierwsze miejsca. Faworyci- zespoły z SP 8- na co dzień zawodnicy Klubu Sportowego Dunajec, wygrywali wszystkie swoje pojedynki z ogromną przewaga punktową i z pierwszych miejsc w grupach weszli do finału.

Dla naszych zawodników, szczególnie tych z klas 5, był to niewątpliwie sprawdzian swoich umiejętności.  Niestety, tylko Zespół 1w całości składający się z uczniów z klas 6 był gotowy stawić czoła swoim rywalom. Tylko oni, w fazie grupowej spisali się najlepiej, wygrywając 2 mecze i przegrywając 1. Zarówno Zespół 1, jak i pozostałe zespoły, zdobyły punkty do klasyfikacji generalnej szkół biorących udział w lidze, a  także zebrały cenne doświadczenie, które mam nadzieję okaże się przydatne w kolejnych turniejach.

Ostateczna kolejność zespołów:

1. SP 8 - 1, 2. SP 8 - 2, 3. SP 16, 4. SP Ptaszkowa, 5. SP Grybów - 1, 6. SP 3 - 1, 7. SP 7 - 1, 8. SP 3 - 2, 9. SP Grybów - 2, 10. SP 3 - 4, 11. SP 3 - 3, 12. SP 3 - 5, 13. SP7 - 2.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękuję za udział w zawodach i walkę fair play. Zachęcam także do systematycznego uczestnictwa w zajęciach SKS. Mamy jeszcze wiele do zrobienia.