Super starty lekkoatletów :)

J. Paszka

Super starty lekkoatletów. Tak w skrócie można podsumować zmagania naszych zawodników w Drużynowych Mistrzostwach Nowego Sącza w Lekkiej atletyce, które odbyły się 9 maja na stadionie międzyszkolnym. Deszcz "wisiał" w powietrzu, ale na szczęście udało się sprawnie i bez problemów przeprowadzić lekkoatletyczne zmagania.

Aż 8 indywidualnych medali zgarnęły dziewczyny, a 2 nasi panowie. Nasze panie zmiażdżyły wręcz konkurencje w drużynie - mamy ponad 200pkt przewagi nad drugim zespołem (dziewczyny uzyskały 1126pkt). REWELACJA!!! Nasi chłopcy gorsi być nie chcieli i pokazali, że w drużynie siła - po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że oni także zwyciężyli w swojej kategorii. NO LEPIEJ BYĆ NIE MOGŁO!!!

Ale po kolei. Pierwszą naszą indywidualną medalistką, została Karolina Król (3dOG), która w skoku w dal nie dała szans rywalkom i wyskakała 1 miejsce. Przy okazji pobiła jeszcze rekord szkoły oddziałów gimnazjalnych w tej konkurencji - od dzisiaj to 4.39m. Także w skoku w dal świetnie zaprezentowała się Jessica Danek (3dOG), która wywalczyła 3 miejsce. Oj dawno u nas w skoku nie było tak pięknie :)

Bieg na 300m był niezwykle wyrównany i stał na naprawdę wysokim poziomie. Brąz dla naszej szkoły zdobyła najpierw Natalia Błoniarz (2cOG), a po chwili rewelacyjny czas uzyskał Kacper Gargula (3cOG), który pobił dotychczasowy rekord szkoły OG o 1,5s!!! Oczywiście nie mogło być inaczej jak złoto dla Kacpra.

W najbardziej wyczerpującym biegu na 600m nasze panie nie zawiodły Weronika Zakrzewska (3aOG) ogromnie zmęczona, ale po chwili szczęśliwa wbiegła na metę z 2 czasem. Tuż za nią na mecie zameldowała się Martyna Hajduga (2dOG), która wywalczyła brąz - super :)

W pchnięciu kulą rywalizacja toczyła się właściwie do samego końca. Oj dawno nie było takiej sytuacji, że o wyłonieniu zwycięzcy będzie decydował drugi wynik. Dwie nasze zawodniczki Paulina Stafińska (3dOG) i Wiktoria Zelek (3aOG) pchnęły na taką samą odległość 9.59m. W tym wypadku liczył się drugi rezultat i tutaj lepsza była Paulenia - można rzec... no w końcu się udało :) Na sam koniec złoto. Tym samym do naszej szkoły chodzą dwie najlpesze kulomiotki w Nowym Sączu!

Zmagania kończyły wyścigi sztafet 4x100m . Nasze dziewczyny należały do faworytek i nie zawiodły. W ekspresowym tempie zameldowały się na mecie i mogły cieszyć się z kolejnego złotego medalu. Nasi panowie pokazali na koniec "ostry pazur" i w pięknym stylu, z nowym rekordem szkoły OG także zajęli 1 miejsce!

Skład sztafety dziewcząt: Weronika Pawlak (2cOG), Julia Pawłowska (3dOG), Natalia Haslik (7a) i Karolina Król (3dOG)

Skład sztafety chłopców: Paweł Krokowski (3dOG), Dawid Mikołajczyk (3aOG), Dawid Storch (3dOG) i Kacper Gargula (3cOG).

Emocji było co niemiara - ogromnie cieszymy się z występów naszych zawodniczek i zawodników. Pokazaliście, że walkę macie we krwi... jak zwykle zresztą :D Każdy bez wyjątku dał z siebie 101%. Fantastyczne skoki, rzuty i biegi = fantastyczna młodzież! BRAWO!

W Galerii na stronie sportowej dostępna jest cała masa zdjęć.