Siatkarskie Mistrzostwa "Podstawówek"

W dniu wczorajszym chłopięca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Nowego Sącza Chłopców Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce. W zawodach uczestniczyło 9 sądeckich szkół: SP6, SP7, SP8, SP11, SP18, SP20, SP21, KSP i reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Zespół 1. - kpt. Szymon Białoń 6c, Jakub Pietruch 6b, Michał Jagielski 6a, Paweł Zdunkiewicz 6a, Michał Michalik 7b-(rocznik 2006),

Zespół 2. - Arkadiusz Nowak 5c, Jakub Frelich 5b, Szymon Cempa 4b, Piotr Furtak 3a.

Wszystkie zespoły zostały rozlosowane do 3 grup, w których grały "każdy z każdym". Nasi chłopcy wygrali grupowe pojedynki z SP18 (2:0) i z KSP (2:0), awansując do ścisłego finału z pierwszego miejsca. W finale trafiliśmy na zeszłorocznych mistrzów, reprezentacje SP8, która pokonała nas w obu setach. Bardzo dramatyczny przebieg miał mecz o srebro z chłopcami z SP20. Pierwszego seta Zespół 1. przegrał 22:25, w drugim secie nasi młodsi reprezentanci zwyciężyli  25:18, dając szansę na rozegranie trzeciego seta. W trzecim, decydującym secie, Zespół1 z początku prowadził przewagą 3 punktów, potem chłopcy z SP20 wyrównali, parę kolejnych punktów prowadzili na zmianę, niestety, w końcówce ulegli 12:15. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zdobyła 3. miejsce, po raz kolejny udowadniając, że w sądeckiej siatkówce Szkół Podstawowych wciąż mamy coś do powiedzenia:)

Serdecznie dziękuję naszym chłopakom za wielki wysiłek włożony w walkę o miejsce na podium. Na wyróżnienie zasługują nasi dwaj rozgrywający: Szymon Białoń i nasz najmłodszy zawodnik Piotruś Furtak. Wiem, że wszyscy macie duży niedosyt, ale dobra wiadomość jest taka, że... już za rok są kolejne zawody, na które już dziś serdecznie zapraszam ;)))

Ostateczna kolejność zawodów:

1. m SP8