To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Worek medali "wyłowionych" z basenu

J. Paszka
Kategoria:

Dzisiaj na Krytej Pływalni w Nowym Sączu odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym klas 7 i oddziałów gimnazjalnych.

Zawody rozpoczęły się od startów indywidualnych. I tutaj nie było na nas mocnych. Zgarnęliśmy prawie połowę medali możliwych do zdobycia!!! Łącznie 10 medali indywidualnych i 2 w sztafecie robi wrażenie!!! Ale po kolei ;)

Już po pierwszym wyścigu eliminacyjnym na 50m stylem dowolnym było wiadome, że złoto i srebro wędruje do SP3. Dominika Brzeska (7b) wygrała, a Julia Halulko (3c-OG) dopłynęła tuż za nią. Obie panie nie tylko zdobyły medale, ale poprawiły także swoje rekordy życiowe.

Po dziewczynach przyszedł czas na chłopców rywalizujących w stylu dowolnym. Po szybkim wyścigu Piotr Miśtak (3a-OG) potwierdził, że w tym roku jest "chłopakiem na medal" ;) Piotr zdobył dzisiaj srebro.

W stylu grzbietowym u dziewczyn 1 i 2 miejsce wyglądało podobnie jak w ubiegłym roku... normalnie nuda ;] Justyna Ślipek (3a-OG) kontrolując wyścig zgarnęła złoto, a Martyna Hajduga (2d-OG) srebro. Obie panie także poprawiły swoje życiówki.

W stylu klasycznym także nie mogło zabraknąć naszych na podium. Aleksandra Kaleta (7b) oraz Kamil Wańczyk (3a-OG) w swoich kategoriach uplasowali się na 3 miejscach.

Ostatnimi w dniu dzisiejszym konkurencjami indywidualnymi były starty w stylu motylkowym. W tym najbardziej wyczerpującym wyścigu 1 miejsce zajęła Julia Matras (2b-OG), a 2 była Maja Kołbon (3a-OG). U chłopców na drugim miejscu zameldował się Bartosz Uryga (3b-OG).

Po startach indywidualnych przyszedł czas na sztafety. W tym roku rozgrywane one były na dystansie 6x50m. Nasze dziewczyny chyba zmęczone startami indywidualnymi nie pokazały niestety pełni swoich sił. A stać je na wiele! Po niezwykle dramatycznym wyścigu zajęły ostatecznie 2 miejsce. Piękno sportu polega na tym, że nie zawsze faworyci wygrywają - każdy start czegoś nas uczy. Oczywiście 2 miejsce to wysoki wynik, ale my mierzymy jeszcze wyżej... i wrócimy jeszcze mocniejsze!

Nasi chłopcy pokazali niezwykły charakter w swojej sztafecie i po równie pasjonującym wyścigu także uplasowali się na 2 miejscu.

Wszystkim zawodnikom startującym dzisiaj dziękujemy za ich postawę - większość poprawiła swoje rekordy życiowe :) GRATULACJE!!!

W galerii na stronie sportowej oddziałów gimnazjalnych dostępne są zdjęcia.