Pływackie Mistrzostwa

W dniu dzisiejszym na sądeckiej krytej pływalni rozegrano Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu Indywidualnym i Sztafetowym. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu miasta Nowego Sącza, w tym i nasza. Uczestnicy startowali w dwóch grupach wiekowych: 2005-2007 - grupa starsza, 2008-2010 - grupa młodsza, osobno dziewczęta i chłopcy.

Temperatura powietrza na pływalni oscylowała w granicach 30 stopni, a emocje związane ze startem dodatkowo podgrzewały atmosferę:) Konkurencja była bardzo duża, bowiem w zawodach startowali najlepsi pływacy z Nowego Sącza, na co dzień trenujący w klubach i prywatnie z trenerami. Nasi reprezentanci i tym razem nie zawiedli. Aż połowa z nich znalazła się w pierwszej "dziesiątce" w swoich kategoriach. Największy sukces odniosły nasze najmłodsze zawodniczki, zdobywając medale i awans na zawody wojewódzkie. GRATULUJEMY!!!

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Anna Brońska 1a - kraul, Dorota Michalak 3b - grzbiet, Zuzanna Piprek 4b - kraul, Aleksandra Wituszyńska 4b - kraul, Dominika Ferenc 4b - kraul, Dagmara Ptak 5b - klasyk, Julia Maik 5c - kraul.

Chłopcy: Tomasz Gaweł  4c - kraul, Borys Cisowski 4b - grzbiet,Krzysztof Kozik 4b- grzbiet, Michał Styrna 4d - kraul, Bartłomiej Majoch 5b - kraul, Szymon Opoka 5a - kraul, Michał Jagielski 6a - grzbiet, Paweł Zdunkiewicz 6a - grzbiet.

Oficjalne wyniki naszych reprezentantów:

2. m Zuzanna Piprek -  styl dowolny,

3. m Anna Brońska - styl dowolny,

4. m Michał Jagielski - styl grzbietowy,

6. m Szymon Opoka - styl dowolny,

8. m Krzysztof Kozik - styl grzbietowy,

9. m Dorota Michalak - styl grzbietowy,

9. m Borys Cisowski - styl grzbietowy,

10. m Paweł Zdunkiewicz - styl grzbietowy.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły. Każdy Wasz start dostarcza nam powodów do dumy, a szkole kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej. Serdecznie Wam dziękujemy i liczymy na Wasz udział w kolejnych zawodach.