Będzie o nas głośno!!!

W dniach 27-29.11.2017 r. na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej odbyła się I edycja Sądeckiej Spartakiady Szkół Podstawowych. Imprezę zorganizował i przeprowadził Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu. Główny patronat objął prezydent Ryszard Nowak.

Imprezę zorganizowano w związku z obchodami 725. rocznicy powstania naszego miasta. Zaproszone zostały wszystkie podstawówki z terenu miasta i  powiatu nowosądeckiego. W zawodach wzięło  udział kilka sądeckich szkół, natomiast w trzecim dniu dołączyły reprezentacje z SP1 w Rytrze i SP1 w Starym Sączu.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowały reprezentacje klas 7., grając w piłkę ręczną. Naszą szkołę reprezentowały:

Dziewczęta: Ewa Baran 7a, Natalia Haslik 7a, Kamila Nowak 7b, Dominika Brzeska 7b, Aleksandra Kaleta 7b, Zofia Hasslinger 7b, Aleksandra Świerczek 7b, Aleksandra Baczyńska 6a, Aleksandra Nalepa 6a, Natalia Siwek 6a.

Chłopcy: Dariusz Bajerski 7a, Jakub Karnafał 7a, Michał Michalik 7b, Leszek Wolański 7b, Aleksander Pacyna 7c, Szymon Płókarz 7c, Dawid Bujok 6a, Olaf Maik 6b, Bartosz Stafiński 6b, Krystian Gurgul 6c.

W obu kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta, czasami o wyniku decydowała jedna bramka. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że zwycięzcami pierwszego dnia turnieju w p.ręcznej wśród chłopców została reprezentacja naszej szkoły, a nasze dziewczęta zajęły 2. miejsce!!! Do walki naszą drużynę w tym dniu zagrzewał pan Krystian Jarzębak.

W drugim dniu turnieju dziewczęta i chłopcy z klas 5., pod okiem pana Grzegorza Klepacza, walczyli w unihokeja. Nasza szkoła wystawiła:

Dziewczęta: Oliwia Baran 5c, Joanna Bereś 5c, Ewelina Boczarska 5c, Gabriela Dybowicz 5c, Julia Maik 5c, Weronika Konar 5c, Cecylia Żelasko 5c, Wiktoria Jaworska 6c-(rocznik młodszy) i Julia Stępień 6c-(rocznik młodszy).

Chłopcy: Dawid Kosiński 4a, Borys Cisowski 4b, Bartosz Zych 4b, Jakub Bednarek 4c, Sebastian Broniszewski 5a, Szymon Opoka 5a, Sebastian Zagajski 5b i Arkadiusz Nowak 5c.

Z zawodów wrócili również z pucharami: chłopcy za 2. miejsce, a dziewczęta za 3.!!!

W trzecim dniu zawodów, w mini siatkówkę, rywalizowały reprezentacje klas 6. A oto ich skład:

Dziewczęta:

Zespół 1: Aleksandra Baczyńska 6a, Aleksandra Nalepa 6a, Natalia Siwek 6a, Martyna Dacków 5b,

Zespół 2: Oliwia Baran 5c, Joanna Bereś 5c, Weronika Konar 5c i Julia Maik 5c.

Chłopcy:

Zespół 1: Michał Michalik 7b-(rocznik młodszy), Michał Jagielski 6a, Jakub Pietruch 6b i Szymon Białoń 6c.

Zespół 2: Olaf Maik 6b, Arkadiusz Nowak 5c, Szymon Cempa 4b, Piotr Furtak 3a.

Ku naszej radości Zespół1 chłopców wygrał cały turniej, pokonując w finale dotychczasowych zwycięzców w swojej kategorii wiekowej. Na własne oczy widziała to i potwierdza, obecna na zawodach, Joanna Kotlicka. Dziewczęta zdobyły 4. miejsce.

Po trzech dniach zmagań reprezentanci naszej szkoły zdobyli:  1. i 2. miejsce w piłce ręcznej, 2. i 3. w unihokeju i 1. i 4. w mini siatkówce.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy WAM za godne i z wielkim poświęceniem reprezentowanie naszej szkoły. Siniaki zbledną, rany się zagoją, a puchary przez Was zdobyte długooooo będą świadectwem wysokiego poziomu sportowego naszej szkoły!!!

Teraz pozostaje nam tylko czekać na oficjalne ogłoszenie wyników trzydniowej rywalizacji....mamy wielkie szanse i ochotę na Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza...,ale musimy jeszcze cierpliwie poczekać:)))

Ze sportowym pozdrowieniem: nauczyciele Wychowania Fizycznego:)))