Rekordowi lekkoatleci

J. Paszka

Piękna pogoda towarzyszyła dzisiaj naszym lekkoatletom na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, które odbyły się w Tarnowie.

Naszą szkołę, jak i Nowy Sącz reprezentowali dzisiaj: Dominika Brzeska (7b), Natalia Haslik (7a), Paweł Krokowski (3d-OG), Karolina Król (3d-OG), Weronika Pawlak (2c-OG), Julia Pawłowska (3d-OG), Wiktoria Zelek (3a-OG).

Jak na zawody tej rangi musieliśmy rywalizować z zawodnikami na co dzień trenującymi lekką atletykę - obecna była nawet Mistrzyni Polski. Poziom był więc naprawdę bardzo wysoki.

Jako pierwsza rozpoczęła zmagania nasza złota medalistka Dominika, która w biegu na 600m uzyskała dzisiaj świetne 6. miejsce!!! Jej wynik to 1:51,25 s. W tym samym czasie bój w pchnięciu kulą toczyła Wiktoria. Wynik 8.74 m zapewnił jej szczęśliwe 13. miejsce. Kolejną osobą na starcie była Julka w biegu na 300m. Od dzisiaj jej rekord życiowy to 50,02 s. Bardzo ładnie :) Wśród całej masy startujących dało jej to 22. miejsce. Także na 300m startował Paweł, który również ustanowił dzisiaj swój rekord życiowy - 42.78 s. Super! Dało mu to 20. miejsce w województwie.

W ostatniej konkurencji wystartowały nasze dziewczyny na 4x100m (Weronika, Julia, Natalia i Karolina), które wynikiem zaskoczyły nie tylko siebie, ale i mnie ;] 54,30 s to od dzisiaj nowy rekord szkoły (oddziałów gimnazjalnych)!!! O 1,5 s poprawiły stary rekord z 2009 r.!!! BRAWO!!! Różnice między sztafetami były bardzo niewielkie. Ostatecznie nasze dziewczyny uplasowały się na 7. miejscu.

Wszystkim startującym dzisiaj zawodnikom (i naszej rezerwowej ;)) ogromnie dziękujemy za ich postawę - jesteśmy dumni z waszego zaangażowania i walki do ostatnich metrów.

Ten tydzień rozpoczął się wspaniale, bo od 1. miejsca naszych dziewczyn (oddziały gimnazjalne) w Mistrzostwach Nowego Sącza w Halowej Piłce Nożnej (relacja na stronie sportowej oddziałów gimnazjalnych), a kończy niejako na nowym rekordzie w sztafecie 4x100m. BRAWO!

W galerii na stronie sportowej oddziałów gimnazjalnych dostępne są zdjęcia z dzisiejszego dnia.