To jest strona archiwalna – aktualna witryna internetowa znajduje się → tutaj

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Garść medali na bieżni i rzutni

J. Paszka
Kategoria:
Mistrzostwa Nowego Sącza w Indywidualnej Lekkiej atletyce

Mróz przywitał dzisiaj lekkoatletów na stadionie, na którym rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Nowego Sącza. Można powiedzieć, że tak jak pogoda rozkręcała się z każdą minutą, tak i rozkręcali się nasi sportowcy.

Pierwszą naszą medalistką dzisiaj została Julia Pawłowska (3d-OG), która bijąc życiówkę zdobyła srebro w biegu na 300m. Natchniony sukcesem koleżanki z klasy Paweł Krokowski, także na tym dystansie wywalczył 2 miejsce.

W pchnięciu kulą liczyliśmy "po cichu" na medale... udało się ;). Dwie startujące dziewczyny = dwa miejsca na podium. Srebrny medal wywalczyła Paulina Stafińska (3d-OG), a brązowy Wiktoria Zelek (3a-OG).

W ostatnim starcie indywidualnym, najmłodsza nasza zawodniczka Dominika Brzeska (7b), w pięknym stylu wywalczyła złoto na 600m. Z roli faworytki wywiązała się więc w 100%. 3 miejsce na tym samym dystansie zdobyła także Weronika Zakrzewska (3a-OG), która powtórzyła tym samym wynik ubiegłoroczny.

Świetnie na 4x100m pobiegła sztafeta dziewcząt (Weronika Pawlak - 2c, Julia Pawłowska - 3d, Natalia Haslik - 7a, Karolina Król - 3d), która nie dała właściwie żadnych szans rywalkom i bezapelacyjnie zameldowała się na 1 miejscu.

Nasi chłopcy także zakończyli zmagania na podium w sztafecie - z niewielką stratą do pozostałych dwóch drużyn, wywalczyli brązowe medale.

W punktacji drużynowej, do której brano dwa najlepsze wyniki z każdej konkurencji, nasze dziewczęta bezapelacyjnie zdobyły 1 miejsce, a chłopcy 3. BRAWO!

GRATULACJE dla wszystkich startujących dzisiaj zawodniczek i zawodników. Pokazaliście moc :]

Najlepsi uzyskali awans na zawody wojewódzkie, które 18 października odbędą się w Tarnowie. Trzymamy już kciuki ;]

W galerii na stronie sportowej oddziałów gimnazjalnych dostępna jest cała masa zdjęć.