Sądeckie pływanie

Dnia 15 listopada 2010 r. na sądeckiej pływalni zostały rozegrane Zawody Pływackie Szkół Podstawowych miasta Nowego Sącza, w których wzięły udział reprezentacje 10 sądeckich szkół. Nasza szkoła wytypowała 11-osobowy zespół.

Wszyscy  uczniowie płynęli na dystansie 50 m, czyli dwie długości basenu.   Jedynie  Michał Sromek  z 5c zakwalifikował się do serii finałowej w swoim stylu i ostatecznie zajął wysokie V miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli miejsca powyżej 10. Dodam, że konkurencja była ogromna, a z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy. Nasze zawodniczki to w większości uczennice 4, a nawet 2 klasy, a ścigały się z zawodniczkami z klas 4, 5 i 6. Mimo iż nie zakwalifikowały się do finału, zdobyły cenne doświadczenie, co w przyszłości powinno im ułatwić występ w kolejnych zawodach.

Skład naszej reprezentacji:
1. Bartłomiej Mlyczyński - 4c - styl dowolny,
2. Patryk Mlyczyński - 5c - styl dowolny,
3. Michał Sromek - 5c - styl klasyczny,
4. Kamil Lebiecki - 6d - styl dowolny,
5. Nicole Jagiełka - 2b - styl dowolny,
6. Justyna Zdunkiewicz - 2b - styl klasyczny,
7. Aleksandra Kozik - 4a - styl dowolny
8. Magdalena Cież - 4b - grzbiet,
9. Karolina Maik - 4c - styl klasyczny,
10. Gabriela Zarzeka - 4c - styl klasyczny,
11. Natalia Świerad - 5b - styl dowolny.

Wszystkim naszym reprezentantom bardzo dziękujemy za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły, a Michałowi serdecznie gratulujemy sukcesu.