Wybiegany awans!!!

Dnia 26 maja na stadionie w Nawojowej odbyły się Zawody w Czwórboju dla Dziewcząt i Chłopców z rejonu Nowego Sącza. W zawodach tych wystartowało 9 reprezentacji dziewcząt (w tym naszej szkoły) oraz 6 reprezentacji chłopców. Przypomnieć należy, że w zeszłym tygodniu dziewczęca reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła zawody na terenie miasta Nowego Sącza i z pierwszego miejsca awansowała na zawody rejonowe.

Skład reprezentacji: Dominika Brzeska 6b, Natalia Haslik 6c, Aleksandra Kaleta 6b, Zofia Hasslinger 6b, Zofia Wituszyńska 6b, Julia Maik 4c.

Podobnie jak na zawodach miejskich, każda zawodniczka wzięła udział w 4 konkurencjach: biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal i na koniec w biegu na 600m. Mimo osłabienia drużyny (nieobecność Zuzanny Kubas z powodu kontuzji) nasze dziewczęta osiągnęły jeszcze lepszy rezultat niż na zawodach miejskich i poprawiły swoją punktację o 76 punktów, uzyskując 1124 punkty!!! Taki wynik zapewnił dziewczętom awans na zawody wojewódzkie, choć tym razem z 2. miejsca. Lepsze od nas okazały się reprezentantki z Wilczysk. Obie drużyny będą reprezentować nasz rejon na zawodach wojewódzkich w Krakowie. Gratulujemy!!!

Serdecznie dziękuję naszym dziewczętom za sportową postawę, duże wyrzeczenie jakim była rezygnacja z drugiego dnia wycieczki oraz niegasnącego ducha walki. Gratuluję Wam wszystkim, a szczególnie Dominice Brzeskiej, która zdobyła złoty medal w biegu na 600m i ustanowiła swój rekord życiowy - 1,48,74, zdobyła także puchar dla najlepszej zawodniczki zawodów!!! Dziękuję również naszej najmłodszej reprezentantce - Julii Maik z kl. 4c, która z powodzeniem zastąpiła nieobecną Zuzię. Przed Wami kolejny start. I choć stawka znacznie wzrosła, wiem, że nie odpuścicie:) Brać udział w zawodach wojewódzkich to wielki zaszczyt!!! Już dzisiaj życzymy Wam powodzenia!!!

Na koniec dziękuję wszystkim osobom, które ogarnęły to niełatwe logistycznie przedsięwzięcie:) Myślę tu o panu Dyrektorze Andrzeju Hasslingerze, Ewci Brzeskiej, pani Iwonie Wituszyńskiej oraz panu Sławomirze Szczerkowskim.  To dzięki Państwa uprzejmości nasze dziewczęta bezpiecznie i na czas dojechały na zawody oraz wróciły do domów:)