"Puchar Ferii" zdobyty!!!

Dnia 31 stycznia, na hali sportowej przy ul. Na Rurach, rozegrano zawody w mini siatkówkę pod nazwą "O Puchar Ferii". Zaproszenie otrzymały wszystkie sądeckie szkoły podstawowe oraz siatkarskie kluby sportowe z Nowego Sącza i rejonu. W zawodach udział wzięły: KS "Dunajec", KS "Sandecja", KS z Limanowej, KS Nawojowa oraz reprezentanci naszej szkoły. Organizatorem zawodów, jak co roku, był Zespół Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Nowym Sączu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta:

-"dwójka"- Weronika Konar 4c+ Joanna Bereś 4c,

-"trójka" - Aleksandra Baczyńska 5a+ Natalia Siwek 5a+ Julia Maik 4c,

-"czwórka"- Ewa Baran 6a+ Natalia Haslik 6a+Julia Leśniak 6a+ Dominika Mliczek 6a.

Chłopcy:

-"dwójka"- Szymon Cempa 3a + Arkadiusz Nowak 4c + Sebastian Broniszewski 4a-rez,

-"trójka" - Michał Jagielski 5a + Paweł Zdunkiewicz 5a + Szymon Białoń 5c,

-"czwórka"- Aleksander Pacyna 6c + Dariusz Bajerski 6a + Michał Michalik 6b+ Sylwiusz Starczewski 6b.

Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym". Grano do dwóch wygranych setów, z dwupunktową przewagą.  Zawody sędziowali sędziowie zrzeszeni w PZPS. Choć rywalizacja z zawodnikami klubów sportowych nie była łatwa, bilans dzisiejszych zawodów zaskoczył i mnie, i zawodników, bowiem okazało się, że na 19 reprezentantów naszej szkoły medale zdobyło aż 16-tu!!! I tak:

-"dwójka" dziewcząt - 4. miejsce,

-"trójka" dziewcząt- 3. miejsce,

-"czwórka" dziewcząt- 3. miejsce,

-"dwójka" chłopców- 2. miejsce,

-"trójka" chłopców- 2. miejsce,

-"czwórka" chłopców- 2. miejsce.

W klasyfikacji końcowej okazało się, że "Puchar Ferii" jest nasz !!!

Dziękuję wszystkim dzieciom, które poświęciły swój wolny czas i wzięły udział w tych zawodach. Dostarczyłyście i sobie, i mnie, mnóstwo radości. Życzę Wam w przyszłości wielu siatkarskich sukcesów, a na teraz dużo śniegu i bezpiecznych, udanych ferii!!!