Wielki sukces szkolnych sztafet!!!

Dnia 20 stycznia, na Sądeckiej Pływalni przy ul. Nadbrzeżnej, odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza Szkół Podstawowych w Pływaniu Sztafetowym. Zawody po raz pierwszy odbywały się według nowych zasad. Drużyna składająca się z 8 pływaków (czterech z kl.3-4 i czterech z kl.5-6) musiała przepłynąć 8x25m stylem dowolnym, a oprócz tego każdy z zawodników po 50m zadeklarowanym stylem. Na wynik drużyny składały się punkty zdobyte łącznie za miejsce sztafety oraz za  miejsca w pływaniu indywidualnym. W zawodach udział wzięły sztafety z następujących sądeckich szkół: SP2, SP3, SP7, SP8, SP9, SP18, SP20, SP21 oraz KSP. Naszą szkołę reprezentowali:

Sztafeta dziewcząt:

kl.5-6: Dominika Brzeska 6b, Aleksandra Kaleta 6b, Zofia Wituszyńska 6b, Julia Brońska 6c,

kl.3-4: Ewelina Boczarska 4c, Dagmara Ptak 4b, Aleksandra Wituszyńska 3b, Dominika Ferenc 3b.

Sztafeta chłopców:

kl.5-6: Igor Grabowski 6b, Mikołaj Piszczek 6b, Michał Jagielski 5a, Paweł Zdunkiewicz 5a,

kl.3-4: Szymon Opoka 4a, Bartłomiej Majoch 4b, Tomasz Gaweł 3c, Borys Cisowski 3d.

Mimo tak wielu zmian zawody przeprowadzono bardzo sprawnie. Obie nasze sztafety spisały się na medal w obu konkurencjach, zajmując ostatecznie 2. miejsca. Na pierwszym, zarówno u dziewcząt jak i u chłopców, uplasowała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr7.  Medalistom gratulujemy!!! Zwycięskie sztafety zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami, a szkoła otrzymała dyplom.

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach oraz w środowych eliminacjach szkolnych. Szczególne podziękowania należą się naszym najmłodszym zawodnikom. Był to dla nich pierwszy start drużynowy i jak widać po wyniku- dali radę!!!:) Serdeczne podziękowania również należą się  Pani Agnieszce Brzeskiej (na co dzień trenuje niektórych naszych zawodników) za bezcenną  pomoc przy organizacji eliminacji szkolnych:) Osobiście cieszy fakt, że SP3 przełamała "numeryczne" fatum i wreszcie wskoczyła na 2. miejsce:)))