Inauguracyjne zawody klas III i IV

Dnia 5 grudnia na sali przy ul. Nadbrzeżnej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym Turniej Mini Siatkówki Szkół Podstawowych  dla dziewcząt i chłopców  z klas 3 i 4. I choć turniej ten nosił nazwę "Mikołajkowy", był rozegrany w ramach XXII Ligi Sądeckiej Siatkówki. Na zawody przyjechały reprezentacje z: Muszyny, Krynicy, Nowego Targu oraz z sądeckich szkół: 3, 7, 8 i 9. Zawodnicy grali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i klasy IV, z podziałem na płeć. W zawodach wzięło udział 40 "dwójek", czyli 80 dzieci. Zawody sędziowali studenci wydziału Kultury Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Chłopcy:  Z.1- Michał Ćwikiel 3a+ Dawid Kosiński 3a, Z.2- Krzysztof Figiel 4b + Konrad Łukaszczyk 4b, Z.3-Szymon Cempa 3b + Jakub Frelich 4b, Z.4- Arkadiusz Nowak 4c + Szymon Opoka 4a, Z.5- Tomasz Czyżycki 4a + Jarosław Skrzypiec 4a, Z.6 - Sebastian Broniszewski 4a + Dawid Babiarz 5c (rocznik kl.4), Z.7-Aleks Figurski 4c + Oliwier Zgłobicki 4a.

Dziewczęta: Z.1 - Joanna Bereś 4c + Weronika Konar 4c, Z.2 - Oliwia Baran 4c + Julia Maik 4c, Z.3 - Antonina Smaga 4c + Cecylia Żelasko 4c, Z.4 - Oliwia Dąga 4b + Oliwia Mierucka 4b.

W sumie 11 zespołów. I choć ilość nie przełożyła się na wynik (najwyższa pozycja Z.1- w kat. kl3- 2 miejsce, Z.6- kat. kl. 4- 6 miejsce), to nasi reprezentanci wrócili z zawodów z uśmiechem na ustach:))), bo... każdy z uczestników dzisiaj był  zwycięzcą i został nagrodzony złotym, okolicznościowym medalem!!! Dodam, że medale osobiście wręczali "Pomocnicy Św. Mikołaja", obecni na zawodach:) I jak tu nie mieć powodów do radości???

Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom bardzo dziękuję za udział w zawodach. Jestem przekonana, że oprócz medalu z dzisiejszych zawodów przynieśliście coś znacznie cenniejszego- DOŚWIADCZENIE!!! Czas pokaże, jak ważne  to dla Was były zawody;)