Złota Sztafeta!!!

W dniu 23 września na stadionie piłkarskim w Piątkowej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Nowego Sącza. W zawodach wzięło udział 12 sądeckich szkół: SP 2, SP 3, SP 7, SP 9, SP 11, SP 14, SP 15, SP 16, SP 18, SP 20, SP 21 i KSP.

Naszą szkołę reprezentowali:

• Sztafeta dziewcząt:  - Karolina Bednarska 5a, Natalia Haslik 6a, Zuzanna Kubas 6a, Ewa Baran 6a, Dominika Brzeska 6b, Zofia Hasslinger 6b, Aleksandra Kaleta 6b, Kamila Nowak 6b, Zofia Wituszyńska 6b, Ewa Babiarz 6c,
  • Sztafeta chłopców:  - Krzysztof Figier 4c, Dawid Babiarz 5c, Krystian Gurgul 5c, Olaf Maik 5b, Mirga Łukasz 5a, Mikołaj Serwin 6b, Kacper Mieszkowicz 6b, Dariusz Bajerski 6a, Dawid Szczepaniak 6a, Szymon Płókarz 6c.

Dziewczęta biegały 10 x 800 m, chłopcy 10 x 1000 m. Sztafeta dziewcząt, dzięki Oli Kalecie, po 1. zmianie wyszła na 4. pozycję. Przez kilka kolejnych zmian utrzymywała się na 3. miejscu. Natalia Haslik wyprowadziła ją na 2. miejsce, a Dominika Brzeska na miejsce pierwsze!!! Nasi chłopcy od początku uplasowali się na 9. miejscu i na takiej pozycji dobiegli do mety.

Nasze dziewczęta wraz ze sztafetą ze Szkoły Podstawowej nr 15 będą reprezentowały nasze miasto na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu.  Za pierwsze trzy miejsca uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wszystkie szkoły  pamiątkowe dyplomy ufundowane przez ZPOW w Nowym Sączu.

Awans na zawody wojewódzkie uzyskały dwie najlepsze szkoły:
Dziewczęta Chłopcy
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 15
Szkoła Podstawowa nr 20
Szkoła Podstawowa nr 7

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, a dziewczętom gratulujemy sukcesu!!!