Turniej Mini Siatkówki "O Puchar Dyrektora SP3"

W minioną środę, tj. 11 maja, na hali sportowej przy ulicy Na Rurach, nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła XIV Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt i Chłopców "O Puchar Dyrektora SP3". Na nasze zaproszenie odpowiedziało 7 sądeckich szkół: SP6, SP7, SP8, SP9, SP18, SP20 i KSP. Reprezentanci z w/w szkół oraz naszej, rywalizowali w kategoriach dziewcząt i chłopców. Grano w dwóch grupach, "czwórkami", jednego pełnego seta z przewagą.  Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny, pan Andrzej Potoniec z ZPOW w Nowym Sączu. Na boiskach sędziowali sędziowie młodzieżowi, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. KEN w Nowym Sączu.

Naszą szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Wiktoria Salamon 6b - kpt., Oliwia Wolak 6a, Zuzanna Żelasko 6c, Julia Matras 6c i Julia Kowalczyk 6c.

Chłopcy: Aleksander Pacyna 5c - kpt., Bartosz Cempa 5b, Sylwiusz Starczewski 5b, Darek Bajerski 5a i Szymon Białoń 4c.

Jak co roku, reprezentanci poszczególnych szkół zacięcie ze sobą rywalizowali, i jak zawsze, nadrzędną była zasada fair play. Niestety, zwycięzca mógł być tylko jeden.  W kategorii dziewcząt zwyciężyły dziewczęta z SP7, wśród chłopców SP9, a "Puchar Dyrektora SP3" w klasyfikacji łącznej (dziewczęta + chłopcy), po raz kolejny,  zdobyła Szkoła Podstawowa nr7! Serdecznie gratulujemy. Nasza szkoła zajęła 4 miejsce w turnieju.

Z naszej drużyny, na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz najmłodszy reprezentant - Szymon Białoń z klasy 4c. Zawodnik ten grał z najlepszymi tego turnieju bez kompleksów, pięknie rozgrywał, mocno serwował a i w obronie spisał się na medal:)

Szczególne podziękowania należą się naszym od lat, sponsorom tego turnieju Państwu Elżbiecie i Leszkowi Margrafom. Dzięki ich hojności, uczestnicy zawodów, jak co roku,  mogli liczyć na słodki drożdżówkowy poczęstunek :)

Kolejny turniej przeszedł do historii, za rok będzie jubileuszowy - XV. Już dziś należy ostro wziąć się do pracy, aby zwiększyć szansę na wygraną. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, Wasze nazwiska zapisały się na stronach Kroniki Sportowej naszej szkoły.