Projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Grażyna Lasko - Stelmach

W tym roku grupa "Jagódki" uczestniczy w projekcie grupy MAC pt. "Mały miś w świecie wielkiej literatury – czytamy razem z małym misiem".

Dzieci wraz z nauczycielkami wybrały grupową maskotkę – misia, który w roku szkolnym 2021/2022 odbywa czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Rodzice czytają dzieciom bajki, a dzieci wykonują ilustracje do tej bajki i przynoszą ją do przedszkola. W przedszkolu pluszak "zamieszkał" w kąciku czytelniczym. Zostało nadane mu imię i jest obecny na zajęciach przeprowadzanych w ramach projektu w roli przewodnika po świecie literatury. Nasz miś decyzją dzieci ma na imię Mati. Nauczycielki codzienne czytają dzieciom bajki w towarzystwie Małego Misia – przewodnika dzieci po świecie literatury.

Do przedszkola będziemy zapraszać rodziców, dziadków, ciekawych ludzi, aby czytali dzieciom.

Bierzemy udział w kilku modułach, np. wspólnie została zaplanowana i wykonana gra dydaktyczna dotycząca powstania państwa polskiego. Rozmawialiśmy o emocjach i zaplanowaliśmy dzień w przedszkolu. Odwiedził nas przedstawiciel wydawnictwa MAC - pan Jacek Nowak i przeczytał dzieciom bajkę pt. "Zęby". Okazało się, że dzieci bardzo lubią te zajęcia, które są urozmaiceniem dnia przedszkolnego.