Pasowanie na Przedszkolaka

Grażyna Lasko - Stelmach

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla dzieci. Odbyło się ono 16 listopada. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Grupa „Jagódki” z  wielkim zaangażowaniem przedstawiła program artystyczny, po którym pan dyrektor pasował każde dziecko dużym ołówkiem, wręczał dyplomy i ołówki obfitości. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu.