Grażyna Lasko - Stelmach

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Ten dzień rozpoczął się od przypomnienia historii powstania naszego kraju. Dzieci wspólnie odsłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz pierwszej stolicy Polski – Gnieźnie. Następnie Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat Święta Niepodległości, nie było to takie łatwe, ponieważ dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat naszego kraju i jego symboli narodowych, podczas rozwiązywania zagadek. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, recytowały wiersze patriotyczne oraz wykonały pracę plastyczną.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.